IRKÇI ZİHNİYETE BİR KURBAN DAHA
10 Haziran 2024

IRKÇI ZİHNİYETE BİR KURBAN DAHA

Türkiye’de seçime günler kala seçim çalışmaları güllük gülistanlık hayat senaryoları çizerek bütün ihtişamıyla hız kesmeden devam ederken Kilis’te okul çıkışı eve dönmeyen 9 yaşındaki Suriyeli Gina Mercimek, yapılan arama çalışmaları sonucunda komşuları H.B’ye ait iki katlı bir evin avlusundaki su kuyusunda boynuna biriket bağlı şekilde ölü bulundu.

9 yaşındaki Suriyeli yavrucak, okuldan gelirken aynı sokaktaki H.B. isimli TC. Vatandaşı, çocuğu evinin avlusuna çekip istismar etmiş, döverek dişlerini dökmüş, sonra boynuna biriket bağlayıp kuyuya atmış. Katledilen çocuk oruçluymuş.

İnsanın içini sızlatan böyle bir gündemle seçim çalışmalarına gölge düşürmek istemeyenler, bu konuyu dile getirmeden refah dolu hayat vaatleri vermeye devam etmektedirler. Siyasiler, seçim propagandasına aşırı gömülmüşken yurdum insanının derdinden bihaber koltuk kapmaya çalışmaktadırlar. Halkının derdiyle dertlenmeyen bu siyasiler, seçim zamanı da aynı halktan oy istemektedirler.

Diğer yandan; herhangi bir hayvana eziyet edildiğinde yaygara koparanlar, kadın-çocuk hakları diye feryat figan kendini ortalığa atan mor fularlılar, kadının beyanını kanun sayacak kadar cinsiyet kayırıcı gruplar neredeler? Şu küçücük kız çocuğunun başına gelenler sizin için yeterince sansasyonel değil mi? Neden bu kız çocuğunu koruyamadınız, hani sizin yasalarınız? Herkes sus pus olmuş.

Bu olayı gerçekleştiren tecavüzcü, işkenceci ve katil H.B isimli mahlûk kadar ırkçılığa davet edenler, olaya sessiz kalanlar, görmezden gelenler ve buna zemin hazırlayan demokratik sistem de suçludur. Suriyeli olmak değil, muhacir evladı koruyamamak suçtur. İnsanları böyle aşağılık şekilde ölüme terk eden sizin ırkçı zihniyetiniz yerin ta dibine batsın!