Erdoğan: Havadan Bombalama Yetmez! Ama EVET
24 Eylül 2014

Erdoğan: Havadan Bombalama Yetmez! Ama EVET

Erdoğan, BM Genel Kurulu için bulunduğu New York'ta bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, IŞİD'e karşı hava saldırısının yeterli olmadığını bunun, sahadaki boyutu, istihbarat kısmı, insani boyutu olduğunu söyledi.

İslam ümmetini saran uluslararası kuşatma tüm İslam coğrafyasında kendisini hissettirmektedir. Maalesef İslam ümmeti şamar oğlanına dönmüş bir vaziyette. Yaşanan gelişmeler, ihanetler, komplolar, katliamlar ve trajediler ümmetin başındaki yöneticiler eliyle bizzat uygulanmaktadır.

Suriye’den bahsediyorum.

Sadece Suriye’den mi? Aslında tüm İslam coğrafyasından. Afganistan’dan, Pakistan’dan, Mısır’dan, Libya’dan, Yemen’den ve diğerlerinden…

“IŞİD’e karşı mücadele” adı altında oluşturulan koalisyonuna rehineler nedeniyle temkinli yaklaşan Türkiye, rehinelerin Türkiye’ye gelmesinden sonra tavrını değiştirmeye yönelik en yetkili ağızlardan açıklamalar gelmeye başladı.

Arabistan, Katar, Ürdün, Bahreyn, BEA ve Amerika’nın yaptığı ilk bombalamalarda 8 çocuk toplamda 50 kişi hayatını kaybetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu için bulunduğu New York'ta gazetecilere yaptığı açıklamada, ABD ve bazı Arap ülkelerinin Suriye'deki hedeflerine yönelik operasyonuyla alakalı soru üzerine; "Üzerimize düşen görev neyse yapacağız" dedi. Erdoğan, Türkiye'nin vereceği desteğin askeri operasyonu kapsayıp kapsamadığına ilişkin soru üzerine ise; "Arkadaşlar, her türlü kapsar. Askeri, siyasi hepsi..." dedi.

John Kerry de Türkiye ile ABD’nin 2015 yılına kadar eşbaşkanlığını yaptığı Global Terörle Mücadele Forumu (GCTF) açılışında Erdoğan’ı teyit etti. Türkiye’nin ilk başta rehinelerden dolayı sıkıntı yaşadığına işaret eden Kerry, “Ama şimdi o çözüldüğü için, Türkiye başarıyı garantilemek için geriye kalan diğerlerimizin yanında ek çabalar sarf etmeye hazır.” olduğunu söyledi.

Akdoğan ise; 'Bu havadan bombalamakla olacak iş değil. Bugüne kadar yapılması gereken şeyler Suriye'de yapılmadı. Türkiye'nin terörle mücadele konusunda tavrı nettir. Her türlü işbirliğine de açıktır.'' dedi. Ayrıca iki tezkere’mi yoksa başka örgütleri de içerisine alan tek tezkere mi olacak bunun henüz tamamlanmadığını belirtti.

Birincisi: Amerika İslam’ın ve Müslümanların düşmanı olan kafir bir devlettir. Amerika ümmeti sokmak için her zaman hazır bekleyen zehirli bir yılandır. Bu nedenle Amerika IŞİD ile değil İslam ve Müslümanlarla savaşıyor. Onunla işbirliği içerisine girenler büyük bir ihanet içerisindedir. NOKTA.

İkincisi: Bu müdahale IŞİD’e, ya da vahşi Beşşar Esed’e karşı yapılan bir operasyon değil. Bu operasyon, Suriye halkına yönelik katliamları durdurmaya yönelik de değil. Bu operasyon Amerika’nın Suriye planına karşı gelen Suriye devrimcilerine karşı yapılmaktadır. Bu operasyon Suriye’de demokratik-laik bir geçişi kabul etmeyenlere karşı yapılmaktadır. Bu operasyon bölgesel bir devlet anlayışına sahip IŞİD’e değil, Raşid bir Hilafet’in doğuşunu engellemek ve bu uyanışı Suriye’de boğmak için yapılmaktadır.

Üçüncüsü: Suriye ayaklanması başladığı günden bugüne Türkiye’nin kirli siyasetini makaleyi okuduğunuz bu siteden sürekli deşifre etmeye çalıştık. Türkiye, Suriye ile 900 km sınırı olmasına rağmen Amerika’ya rağmen bir Suriye politikası yok. Şuanda hükümetin Amerika’ya; “biz size demiştik” dediği Amerika’nın tüm planlarını istisnasız desteklemiştir. Operasyonel mekanizma, Robert Ford planı, Dörtlü mekanizma, Cenevre 1, Cenevre 2 ve şimdi de IŞİD adı altında Suriye direnişine yönelik askeri operasyon.

Hatırlayın Banyas katliamını!!!

Suriye’de yaşanan katliamları neredeyse canlı yayından izledi tüm dünya.

Banyas’ın önde gelen alimleri, liderleri dönemin Başbakanı Erdoğan’a mektup yazmıştı. Mektupta; “büyük bir katliam yaşanacağını” söyleyip yardım istemişlerdi.

Türkiye ise onların bu yardım çığlıklarını karşılıksız bırakmıştı.

Şimdi soruyorum: Erdoğan, Banyas halkının çağrısına karşılık "Üzerimize düşen görev neyse yapacağız" neden demedi? Neden emzikli çocukları şebbihaların bıçaklarının önüne attı?

Övündüğünüz ilkeli, insani ve vijdani politika bu mudur?

Suriye’de katledilen çocuklar sizin vicdanınızı hiç sızlatmadı mı?

Sizin için Amerika’nın çıkarları, çocukların çığlıklarından daha mı önemliydi?

@OYildiz99