Eğit-Donat=Öldür
09 Mayıs 2015

Eğit-Donat=Öldür

Konuya ilişkin en son sözü ilk önce söylemek istiyorum. “Eğit-donat” planı, Amerika ile yandaşları ve müttefiklerinin ortak planıdır. Suriye’deki devrimin gerçek sahipleri olan Müslümanların hayrına olmadığından ise şüphe yok. Türk ajanlarının belirleyeceği, Amerikan ajanlarının eğiteceği bir ihanet projesidir. Suriye devrimini çalmaya yönelik bir girişimdir. Müslümanların içerisinden ajan çıkarmak, Müslüman’ı, Müslüman’ın eliyle katletmek için oluşturulmuş bir plandır. “Eğit-donat”, halkın ve rejiminin ordusundan ayrılarak sırtını Allah’a, Rasulü’ne ve Müslümanlara dayayan temiz direnişi kirletme planıdır. Bu plan için topraklarını Amerika’ya açan bölge devletleri Suriye devrimine yönelik en büyük ihanet içerisindedir.

Suriyeli Müslümanlar, Amerika ve bölge devletlerinin eliyle hazırlanan bu tuzağa düşmemelidir. Ak Parti hükümeti, bu ihanet projesinden derhal vazgeçmelidir. Suriye devriminin yanında olduğunu iddia edenler! Ak Parti hükümetini bu hususta şiddetli şekilde muhasebe etmelidir. Bu hususta sessiz kalanlarda bunun sorumluluğu altındadır. Eğit-donat, Kılıçdaroğlu’nun;“Suriyelileri kendi ülkelerine göndereceğiz” sözünden çok daha fazla eleştiriyi ve muhasebeyi hak ettiği ise bir gerçektir.

“Eğit-donat” planı çerçevesinde Suudi Arabistan, Ürdün ve Türkiye üzerinden eğitilecek 15.000 asker Suriye’ye girecek. Bu hususta “yardımı Obama’dan bekleyen” SMDK Başkanı Halid Hoca Washington’da yaptığı açıklamada; “şimdi Suriyeli muhalifler için hedefin önce güvenli bölgeler oluşturmak” olduğunu belirtiyor. Oluşturulan bu güvenlik bölgelerine yerleştirilecek olan “paralı askerler” sahada finans ve silah yardımıyla desteklenerek güçlendirilecek. Amerika’ya göre “radikal” olan gruplarla savaşacaklar. Suriye geçici hükümeti buralarda bürolar açarak etkinliğini arttırılacak. Böylece rejimle müzakereler başlayacak ve tarafların, Amerika’nın istediği “orta çözümde” birleşmesi için baskılar yapılacak.

Suriye’deki devlet terörünü görmezden gelen tüm dünya, Amerika öncülüğünde, IŞİD bahanesiyle yüz’ün üzerinde devletin oluşturduğu haçlı koalisyonuyla birlikte kadın, çocuk demeden tüm Müslümanları katlediyor. Şimdi de “eğit-donat” planı üzerinden Müslümanlara yönelik, devrimi çalmak için katliamlar yapacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan defalarca; “Bir Müslüman diğer bir Müslümanı Allahuekber diyerek öldüremez” şeklinde açıklamalar yaptı. Merak ediyorum “eğit-donat” kapsamında eğitilecek askerler Esed ile savaşmayacaklarına göre kiminle savaşacaklar. Onlar öldürürken “Başkan Obama” diye mi bağıracaklar? Ya da “Başkan Erdoğan” mı diyecekler?

Amerika ile Türkiye arasındaki ihanet antlaşması olan “eğit-donat” 19 Şubat 2015 tarihinde dışişleri bakanlığında müsteşar Feridun Sinirlioğlu ve ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass tarafından imzalandı. Konuya ilişkin daha önce açıklama yapan Bülent Arınç “birkaç tesis önerebilecekleri” noktasında açıklama yapmıştı ancak şuan Kırşehir’deki Şehit Bahtiyar Aydın Kışlası da eğitimlerin sürdürüleceği belirtiliyor. Hatta Amerika, eğitim vermek için şuan Türkiye’ye, askerlerini bile gönderdi.

Üç yıl sürmesi düşünülen ihanet antlaşması kapsamında yılda 5 bin olmak üzere toplamda 15 bin civarında Suriyelinin eğitilmesi planlanıyor. Bunlardan 1500-2000 kadarının Türkiye'de eğitim göreceği geri kalanlarının ise Ürdün ve Suudi Arabistan’da eğitileceği açıklanmıştı. Ayrıca ABD Savunma Bakanı Carter ve Ürdün hükümeti Ürdün’de, Suriyeli muhaliflerin eğitimine başlandığını açıkladı.

İngiltere Savunma Bakanı Fallon, ABD ve Türkiye’nin işbirliği yaptığı “eğit-donat” programı kapsamında, Türkiye’ye 75 askeri eğitim personeli göndereceğini açıkladı. İngiltere hâlihazırda Irak’ta da Peşmerge güçlerini eğitiyor.

Eğit-donat planının kimin planı olduğunu, niçin olduğu hususunu ve Suriye devrimi çalmaya yönelik tuzak bir grişim olduğunu yukarıda belirttim. Bu, Amerika ile birlikte içerisinde Ürdün, Suudi Arabistan ve Türkiye’nin de olduğu İngiltere ve İran başta olmak üzere tüm ülkelerinde desteklediği bir plandır.

Bu plan, onların tuzak ve hileleridir. Ama Allah'ın da gecesini gündüzüne katan, Allah Subhânehu ve Teâlâ'ya sadık, RasûlullahSallAllahu Aleyhi ve Sellem'e inanmış yiğit insanları var. Bunlar, Allah'ın vaadini ve yaşadığımız bu ceberut yönetimden sonra Raşidi Hilafeti kurarak Rasûlullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem'in müjdesini gerçekleştirmek için tüm güçleriyle çalışıyorlar. O zaman işte onların hile ve tuzakları toz duman olup gidecektir:

"Şüphesiz onlar düzenlerini kurdular; oysa dağları yerinden oynatacak olsa bile, bu düzenleri hep Allah'ın elindeydi." [İbrahim