Köklü Değişim, Cenin’deki Katliamı Protesto Etti
07 Temmuz 2023

Köklü Değişim, Cenin’deki Katliamı Protesto Etti

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim, Cenin’de iki gün boyunca süren ve 12 Müslümanı vahşice katleden gasıp Yahudi varlığını “Cenin’de Akan Müslüman Kanı, 'Normalleşen' Yöneticilerin Vebalidir” başlığıyla Ankara Hacıbayram Camii’nde düzenlediği basın açıklaması ile protesto etti.

Cuma namazını müteakiben işgalci “İsrail”in Cenin’de katlettiği Müslümanlar için kılınan gıyabi cenaze namazının ardından Köklü Değişim Yazarı İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu, basın açıklamasını okudu.

Köklü Değişim, Cenin’deki Katliamı Protesto Etti-1.jpg

Cami cemaatinin Tekbirlerle destek verdiği açıklamada İmamoğlu, dünyanın dört bir yanında Müslümanlara, Kur’an-ı Kerim’e ve İslam’a yönelik saldırılara değindi ve Ümmet-i Muhammed’in sahipsizliğine işaret etti.

Bir Müslümanın canının Kabe’den bile üstün olduğunu, Rasulullah SallAllahu Aleyhi ve Selllem’in “Ey Kabe! bir müminin hürmeti Allah katında senden daha büyüktür” hadisi ile hatırlatılan basın açıklamasında, yöneticilere şöyle seslenildi:

“Kabe’den ve Dünya’dan çok daha şerefli ve kıymetli olan Müslüman kanı için ordularınızı hareket ettirmeyecek misiniz?

Düşmanlarınızla normalleşmeye, akan Müslüman kanını kınama mesajları eşliğinde izlemeye devam mı edeceksiniz?

Yok mu içinizde Allah’a ve Rasulü’ne icabet ederek, sömürgeci kâfirlere bağlı esaret zincirini kırarak, Mescidi Aksa’yı işgalden kurtaracak sahih iradeli bir lider?

Çıkmaz mı içinizden tıpkı Amuriye’den yükselen feryada icabet eden Halife Mutasım gibi bugün de yükselen feryatlara icabet edecek Mutasımlar?

Yok mu içinizde normalleşme tekliflerini ve yüzyıllık şerir planları elinin tersiyle itip Mescidi Aksa topraklarına Allah için sahip çıkacak Abdülhamitler?

Allah için yok mu içinizde Mescidi Aksa esirken gülmeyi kendisine haram kılacak Selahattinler?”

İşgal altındaki Filistin’in kurtuluşu için orduların harekete geçirilmesi çağrısı yapılan açıklamada, Yahudi varlığı ile “normalleşen” ve dostluk kuran yöneticiler muhasebe edilirken, Müslümanlara da “Filistin’in kınamalarla, telinle yetinen yöneticilerle değil; ordularla ve sahih iradeyle kurtulabileceği” beyan edildi.

Basın açıklamasının ardından Hacıbayram Camii avlusunda toplanan cemaatin güçlü “amin” nidaları ile destek verdiği dua ile program sonlandırıldı.

Köklü Değişim, Cenin’deki Katliamı Protesto Etti -2.jpg

Köklü Değişim, Cenin’deki Katliamı Protesto Etti -3.jpg

Köklü Değişim, Cenin’deki Katliamı Protesto Etti -5.jpg

Köklü Değişim, Cenin’deki Katliamı Protesto Etti-6.jpg