loader
KIRIKKALE’DE

KIRIKKALE’DE "EKONOMİK KRİZE İSLAMİ ÇÖZÜM SÖYLEŞİSİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya’nın organize ettiği "Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri” serisine Kırıkkale’de devam edildi.

Söyleşi programımız Ali Karatepe’nin açılış konuşmasıyla başladı.

Ardından Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü Sosyolog Süleyman Uğurlu, büyük emeklerle hazırlanan “Ekonomik Krize 10 Maddede İslami Çözüm” çalışmasını misafirlere detaylı olarak anlattı.

Sunumda, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu ve giderek daha da derinleşen ekonomik krize yönelik hazırlanan İslami çözüm önerilerimiz paylaşıldı.

Açıklanan 10 madde kapsamında; “Enflasyon ve Hayat Pahalılığı, Sanayi Sektörü, Sanayi Politikası ve Yapılması Gerekenler, Tarım ve Hayvancılığın Yeniden Canlandırılması, İstihdam Sağlanması ve İşsizliğin Düşürülmesi, Gelir Dağılımındaki Adaletsizlik, Vergisiz Bir Ekonomi, Can Yakan Faturalar, Ticaretin Canlandırılması, Kamu Malının Korunması ve Tasarruf Tedbirleri, Uluslararası Kurumlar ve Anlaşmaların İptali” başlıkları yer aldı.

13 asırlık İslam tarihinden verilen somut örneklerle İslam iktisat nizamının en doğru ve en başarılı nizam olduğu zihinlere nakşedildi.

Dünyaya egemen olan ve şu anda Türkiye’yi de kasıp kavuran ekonomik krizin yegâne sorumlusunun Kapitalist iktisat nizamı olduğu resmi istatistiklerle ortaya koyuldu.

Daha sonra soru-cevap bölümüne geçildi ve soruları kıymetli yazarlarımız İktisatçı Hakkı Eren, İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu yanıtladı. Bu bölümde misafirlerimizden gelen kıymetli görüş ve öneriler de dinlendi.

Yaklaşık iki aydır devam eden "Ekonomik Krize İslâmî Çözümler" başlıklı kampanyamız kapsamında ziyaret ettiğimiz şehirlerde seri bir şekilde gerçekleştirdiğimiz konferans ve söyleşi programlarımızda Hak ile Batıl arasındaki farkı, sorunun asıl kaynağının laik kapitalist nizam, köklü çözümünün ise İslam ve O’nun iktisat nizamı olduğunu her platformda ve her şartta dile getirmeye devam ediyoruz.

Kırıkkale’deki söyleşi programımıza iştirak eden, Yeniden Refah Partisi, Tüm Muhtarlar Derneği, Terziler Derneği, İHH İl Temsilcisi, Hak-Sen ve Diyanet-Sen Sendikaları Temsilcileri, Öğretmenler, Esnaflar, İmamlar, Avukat, Gazeteci ve programımıza iştirak eden tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Allah razı olsun…

#EkonomikKrizeİslamiÇözüm

 

SON HABERLER