İstanbul’dan Sonra Bursa’da da Hilâfet Videosuna Gözaltı Zulmü!
21 Şubat 2021

İstanbul’dan Sonra Bursa’da da Hilâfet Videosuna Gözaltı Zulmü!

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya

Bursa'nın İnegöl ilçesinde bu sabah Müslümanların evlerine baskın ve gözaltılar yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da yapıldığı gibi yine "Hilafet" videosu çekimleri gerekçe gösterilerek Bursa İnegöl'de Müslümanlara baskın ve gözaltılar yapıldı.

Bilecik'ın Söğüt ilçesinde bulunan Ertuğrul Gazi Türbesinde Hilafet ile ilgili bir video mesaj için çekim yapan Samet Birol, Tayfun Üstünkaya ve Abdullah Meşe isimli Müslümanlar evlerine bu bu sabah Bilecik ve Bursa terörle mücadele ekipleri tarafından operasyon düzenlendi.

Ekipler tarafından evleri aranan Müslümanların sorguları için Bilecik 'e götürülecekleri öğrenildi.

Hilâfet'in yıkılışının hicrî 100.yılı münasebetiyle Dünyanın dört bir tarafından onlarca ülke ve şehirden "Hilafetsiz Yüz Yıl Yeter Artık" mesajları yayınlanmaktaydı.

Bu kapsamda Bilecik Söğüt'te de video çekimi yapan 3 kardeşimiz, çektikleri video da aynı mesajı verdiler.

Ancak Hilafetin ismine bile tahammülleri olmayan laik ve kemalist güruhun tahriki ile harekete geçen savcılık, bu sabah Bursa Inegöl'de ikamet eden Samet Birol, Tayfun Üstünkaya ve Abdullah Meşe' nin evlerine baskın yaptırarak gözaltına aldırdı.

Telefon ile aranıp gerekiyorsa ifadeleri alınabilecekken, eş ve çocuklarını korkutup tedirgin ederek sabahın erken saatlerinde Müslümanların evlerini basma alışkanlığına ve zulmüne bir türlü son verilmemesi kamuoyunda büyük bir tepki çekmektedir.

28 Şubat uygulamalarını hâlâ sürdüren yargı ve emniyet mensupları böyle yaparak, Müslümanları sindirebilcegini mi düşünmektedir.

Bu baskı ve zulümler Müslümanların haklı ve şer-i taleplerini dile getirme noktasında asla geri adım artırmayacağı gibi sadece zalimlerin sonunu hızlandıracaktır.

Köklü Değişim olarak bu zulmü kınıyoruz ve kardeşlerimizin derhal serbest bırakılmasını istiyoruz.

___

#YargıZulmüneDurDe