Çözümün İslam’da olduğunu Söyleyince Nasırlarına Basmışız!
18 Ocak 2023

Çözümün İslam’da olduğunu Söyleyince Nasırlarına Basmışız!

Köklü Değişim Medya

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu’nun 17 Ocak 2023 Salı günü gerçekleştirdiği Haftalık Gündem Değerlendirme Toplantısında “Toplumsal Çöküş-Sorunlar ve Çözüm” kampanyasından rahatsız olan İslam düşmanlarının iftira ve saldırılarına cevap verildi.

Toplantıda konuşan Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar, “Toplumsal Çöküş- Sorunlar ve Çözüm” kampanyası kapsamında hazırlanan rapordan Ankara, İstanbul, Adana ve Bursa’da gerçekleştirilen konferanslardan ve diğer faaliyetlerden bahsettikten sonra aile, gençlik ve toplum konusunda herkesin dertli olduğunu fakat kimsenin derdine çare bulamadığını söyledi.

Toplumun vahim durumunun gündeme getirilip çözüm yollarının konuşulmasının Müslüman halka düşman olan, kafir Batı hayranı laik-Kemalistler başta olmak üzere tüm İslam düşmanlarını rahatsız ettiğini ifade eden Kar şöyle konuştu: **“Bütün bu sorunların kaynağının laik düzen ve kapitalist sistem olduğunu, çözümün ise İslam olduğunu söylediğimizde, birileri hemen zıpladı. Nasırlarına nasıl bastıysak artık, çıbanlarını nasıl sızlattıysak artık “laiklik elden gidiyor, şeriat geliyor” diye avazları çıktığı kadar bağırmaya başladılar. **

Kıymetli Müslümanlar, kimlerden bahsettiğimi anlamışsınızdır. Müzmin İslam düşmanlarından bahsediyorum. **Bu ülke ve bu halk için bugüne kadar hiçbir şey yapmamış, halkı ve değerlerini aşağılamayı görev edinmiş Cumhuriyetçilerden bahsediyorum. Bilimin arkasına sığınarak İslam’a saldıran örümcek kafalılardan bahsediyorum. Cumhuriyet Gazetesi, Sözcü’nün yavrusu olan Korkusuz Gazetesi, Tele1, Yeniçağ ve diğerlerinde bahsediyorum. Bunların 100 yıldır yaptıkları tek şey, Kemalizm kutsaması ve laiklik propagandası… Tabi biz de onların kutsadıkları bu düzeni tartışmaya açınca, üstünü örttükleri o kokuşmuş 100 yıllık fosilin çürümüş örtüsünü açınca pis koku ortaya yayıldı. **“Gençlerde uyuşturucu kullanım yaşının 12-13’e inmesinin sorumlusu sizsiniz, toplumun 4’te birinin alkole müptela olmasının sorumlusu sizin laik düzeniniz, yaşama gayesi kalmamış bu gençliği intihara sürükleyen sizin laik eğitim sisteminiz” dediğimizde hemen bize saldırmaya koyuldular. “Bu ülkede sadece bir yılda 2,5 milyon mala karşı 1,300 bin cana karşı suç işlenmiş, bu sizin eseriniz bunu sizin laik düzeniniz başardı” dediğimizde hemen bizi hedefe koyuyorlar.

Neymiş efendim “Tehlikenin Farkında mısınız!” diyerek Müslümanlara broşür dağıtmışız. Evet dağıttık, suç mu? Biraz önce de söyledim; ev ev, dükkân dükkân dolaşıyoruz, herkesi bu tehlike ve bu tehdit karşısında uyanık olmaya çağırıyoruz, uyandırmaya çalışıyoruz. Geleceğimizi, gençliği sizin bağnazlığınıza terk edeceğimizi mi zannettiniz? Sizin bu laik düzeniniz, ülkenin geleceğini, gençliği alkol masalarına, uyuşturucu ve kumar bağımlılığına mahkûm edecek biz de izleyeceğiz öyle mi? Bu halkın hayatından 100 yılını çaldınız. İkinci bir yüzyıla fırsat vermeyeceğiz. Kimle beraber olursanız olun, hanginiz iktidara gelirseniz gelin, ister cumhur isterse millet hiç fark etmez! Sırtınızı hangi sömürgeci güce dayarsanız dayayın, Amerika ya da Avrupa hiç fark etmez… Bu köhnemiş düzeni kimse koruyamayacak. Bütün pisliğinizi ortaya dökeceğiz ve bu halk sizin ne mal olduğunuzu, kendisine nasıl düşman olduğunuzu görecek...”

Mahmut Kar devamla Hilafet düşüncesine saldıran Batı aşığı laik Kemalistler ile kapitalizme payanda olmuş çakma komünistlerin iki yüzlülüğüne dikkat çekerek şunları söyledi: “Bakınız hazırladığımız raporda, eğitim konusunda OECD ülkeleri sıralamasında son sıralarda olan Türkiye’nin laik eğitim sistemi ile ilgili çözüm olarak demişiz ki; “Batılı ideolojiler ekseninde hazırlanmış eğitim müfredatı terk edilmeli, İslami eğitim müfredatı uygulanmalı” Evet dedik. “Karma eğitim kaldırılmalı, İslami eğitim modeline geçilmeli” demişiz, evet onu da dedik. Cumhuriyet Gazetesi de bunu kalın puntolarla haber yapmış “Şehir şehir Hilafet çağrısı” manşeti ile bizi hedef göstermiş. **Neymiş efendim Hilafet istiyor muşuz ve bu Anayasa’ya göre suçmuş. Kim söylüyor bunu? Gazeteye demeç veren Türkiye Komünist Partili “yurtsever” bir hukukçu. Müslüman ülkede komünizm istemek serbest ama Hilafet istemek suç öyle mi? Bu ülkede komünizm istemek çağdaşlık, Hilafet İstemek gericilik öyle mi. Sizin savunduğunuz komünizmin liderlerinden Mao sadece Çin’de 5 milyon insanı astı, Stalin Sovyet Rusya’da 10 milyona yakın insanı katletti. Bu mu çağdaşlık, bu mu eşitlik, bu mu adalet… Çakma komünistler sizi… Kapitalizme yem olmuş, kapitalistlerin satıl aldığı beş paralık korkaklar… Kemalist laik düzenin maşası olmuşsunuz kendinizden haberiniz yok.

Size söylüyoruz ey laikler, ey çakma komünistler, ey müzmin İslam düşmanları; sizden korkmuyoruz, iftiralarınız ve karalamalarınız bize zarar veremez. Sizden önce de iftira attılar, Pensilvanya’dan talimatla bizi kendi televizyon ve gazetelerinde karaladılar. Attıkları çamur yüzlerine öyle bir bulaştı ki iflah olmuyorlar bakın. Biz sırtımızı rabbimize Allah’ımıza dayadık, onlar gibi Amerika’ya değil, sizin gibi İngiltere ve Avrupa’ya değil…**

Son olarak Müslüman kamuoyuna hitap eden Mahmut Kar, bu toplumun hayrını ve iyiliğini istediklerini ifade ederek konuşmasını şu sözler ile tamamladı: “Bu halkın hamurunda, mayasında ve fıtratında İslâm var. Bu toplum bizlere Rasulullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem'in emaneti. Bu sebeple biz bu emanete sahip çıkmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Gençler ve aileler olmak üzere toplumun içine düştüğü tehlikeye karşı farkındalık oluşturmak ve bu çöküşü durdurmak için var gücümüz ile çalışacağız. Siyasi partilerin temsilcilerine, sivil toplum kuruluşlarına, akademisyenlere, kanaat önderlerine, ayrıca esnaflara, memurlara, işçilere, öğrencilere yani toplumun tüm kesimlerine gidecek ve çözümlerimizi onlara sunacağız. Onlarla bu toplumsal tehlikeyi, sebeplerini ve çözümlerini konuşacağız. Bizler, fikirlerimize ve çözümlerimize güveniyoruz. Çünkü bizim referansımız İslam ve çözümlerimiz İslam’ın çözümleri. Bu çözümler Hilafet ile 13 asırlık İslam tarihinde uygulandı, Raşidi Hilafet ile yeniden uygulanabilir inşaAllah.”

Konuşmanın tamamını toplantı videomuzdan izleyebilirsiniz.


#TehlikeninFarkındamısınız