Çelebi, AK Parti Grubunda: “Atatürk Askeri Olarak Yanınızdayım”
19 Ekim 2022

Çelebi, AK Parti Grubunda: “Atatürk Askeri Olarak Yanınızdayım”

Köklü Değişim Medya
  • 119

CHP'den Milletvekili seçilen ardından Memleket Partisi'ne geçen ve son olarak bu partiden de istifa ederek AK Parti’ye katılan Mehmet Ali Çelebi, AK Parti grup toplantısında milletvekillerine AK Parti’nin evrilen politikasına uygun şekilde “Atatürk askeri olarak yanınızdayım” ifadesiyle seslendi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis’teki partisinin grup toplantısına Çelebi’nin rozetini taktı.

Erdoğan’la birlikte kürsüye çıkan Çelebi, konuşmasında şunları söyledi:

"Öncelikle Allah utandırmasın. Neden buradayım? Sayın Cumhurbaşkanım siz canınızla, ben özgürlüğümle, milletimiz de bağımsızlığıyla tehdit edildi. Eğer siz 15 Temmuz gecesi direnmeseydiniz bugün ben kumpaslarda yargılanan komutanlarımız, kardeşlerimiz ve Türkiye'nin önde gelen binlerce ismi o gece aileleriyle birlikte katledilmiştik. Hiçbirimiz hayatta değildik bugün. Daha da önemlisi milletimiz bağımsızlığını yitirmişti. İşte bu nedenle bu millete cellat olan FETÖ zombi teşkilatınıza karşı yanınızdayım. Asker kökenli bir milletvekiliyim. Vücudum vatan toprağından nefesim vatan havasındandır. 1 milyona yakın asker, polis, korucu silah arkadaşım görevinin başında ben aynı zamanda onların onurunu koruyorum. Birçok devre arkadaşım şehit düştü. 40 bine yakın vatan evladı şehit düştü. Kurşun ve şarapnel yağmurlarında, mayın pusularında bir kolum fazla bir bacağım fazla diyerek paramparça vatan olan kahraman Türk askerleri adına bu millete cellat olan hain PKK/PYD terör örgütüne karşı mücadelenizde yanınızdayım. Ve temel gerekçem şu Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kurtuluş Savaşı'ndan sonraki en ciddi ve çok cepheli bir egemenlik mücadelesi vermektedir.

Tüm bu cephelerde mücadelemiz akamete uğramadan devam etmelidir. İşte ben de bu nedenle bir Atatürk askeri Kuvva-i Milliye neferi olarak Türkiye yüzyılı mücadelesinde yanınızdayım. Mücadelemiz dirayetimiz mensubiyetinden onur duyduğumuz Türk milletinin var oluş gayesine hizmet, Türkiye Cumhuriyeti'nin devamlılığına sonuna kadar destektir."