Abdullah İmamoğlu “İsrail”in İşgali Sonlandırılması İçin Yapılması Gereken Orduları Seferber Etmektir
07 Kasım 2023

Abdullah İmamoğlu “İsrail”in İşgali Sonlandırılması İçin Yapılması Gereken Orduları Seferber Etmektir

Köklü Değişim Gazze mesajları abdullah imamoğlu orduları harekete geçirmek caps.jpg.png

Kur’an’ın İslâm’a ve Müslümanlara en azılı düşman olarak tanıttığı Yahudiler, mübarek toprakları işgal ettiği günden bugüne yıllardır fesat saçıyor, Mescidi Aksa’yı kirletiyor ve Filistinli kardeşlerimizi katlediyorlar.

İşte en son işgalci varlığı “İsrail”in aralıksız sürdürdüğü bombardımanlar neticesinde çoluk çocuk, yaşlı genç demeden on binlercesi acımasızca katledildi. Bilinmelidir ki gasıp Yahudi varlığını bu denli mezalimi işlemeye cesaretlendiren; İslâm beldelerinin yöneticilerinin sessizliğinden başkası değildir. Yine söz konusu mezalimin İslâm beldelerin yöneticilerinin yaptığı gibi kınama mesajlarıyla ya da bölgeye gönderilen gıda yardımlarıyla kurtulmayacağı da bilinmelidir.

“Gasıp Yahudi varlığı “İsrail”in işgalinin sonlandırılması için yapılması gereken; orduları seferber etmektir. Zira bu her hangi bir çözüm önerisi değil şer-i hükmün bizatihi kendisidir. Emri bil maruf ve nehyi anil münker çerçevesinde biz Müslümanlara düşen görev ise sadece katil “İsrail”i telin etmek ya da Filistin’deki kardeşlerimizi dualarımızla desteklemek değildir. Bununla beraber orduları sevk etme yetkisine sahip yöneticilere Orduları Aksa’ya hareket ettirme sorumluluklarını hatırlatmaktır.”

Allah Azze ve Celle şöyle buyurmaktadır: وَاِنِ اسْتَنْصَرُوكُمْ فِي الدّ۪ينِ فَعَلَيْكُمُ النَّصْرُ “Eğer onlar din hususunda sizden yardım isterlerse, yardım etmek üstünüze borçtur!” [Enfal Suresi 72]

Abdullah İmamoğlu

#OrdularAksaya