Sizler Allah’ın Emirlerine Aykırı Davranıyorsunuz!  Sizler ya İslam'ın Cahilisiniz Ya da...
14 Nisan 2023

Sizler Allah’ın Emirlerine Aykırı Davranıyorsunuz! Sizler ya İslam'ın Cahilisiniz Ya da...

2018 yılında “Oy kullanmak oruç gibi değerli” sözleri ile gündeme oturan AK Parti’nin Grup Başkanvekili Özlem Zengin bu defa “Biz yanlış bir şey yapmıyoruz, Allah’ın emirlerine aykırı bir şey yapmıyoruz.” dedi.

Rabbimiz şöyle buyurmuştur:

​“Asra yemin ederim ki insan gerçekten ziyan içindedir. Bundan ancak iman edip iyi ameller işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve sabrı tavsiye edenler müstesna” [Asr süresi 1-3]

Hakkı tavsiye edenler olarak ziyan içinde olduğunun farkında olmayan Özlem Zengin’e birkaç hatırlatmada bulunmak istiyoruz. Zira görüyoruz ki kendisi Allah’ın (svt) hükümlerine aykırı davrandığı halde Allah’ın (svt) emirleri doğrultusunda yaşadığına inanıyor veya insanları buna inandırmak istiyor.

Her şeyden önce Allah’ın emri, Kur’an ve Sünnet ile yönetilmemiz olduğu halde bu emri çiğneyerek Rabbimizin Şeriatı yerine beşeri düzen olan laiklik ve demokrasi ile yönetenler sizler değil misiniz?

Rabbimiz “Zinaya yaklaşmayın! Çünkü o hayâsızlıktır, çok kötü bir yoldur.” (İsra 32) diye emrettiği halde zinayı suç olmaktan çıkartıp serbest bırakan sizler değil misiniz?

Yine Rabbimiz “Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin” diye emrettiği halde “İsrail” ile el sıkışıp anlaşmalar yapan sizler değil misiniz?

Ve yine Rabbimiz “Ey iman edenler! Allah’tan korkun ve gerçekten iman etmiş iseniz faizden kalanı bırakın. Bunu yapmazsanız Allah ve Resulü tarafından size bir savaş açıldığını bilin.” (Bakara 278) buyurduğu halde faizi helal kılarak Allah (svt) ve Rasulü’ne (sav) savaş açanlar sizler değil misiniz?

Bu ve buna benzer daha birçok emri çiğneyenler sizler değil misiniz?

Gördüğünüz gibi sizler Allah’ın hiçbir emrini yerine getirmiyorsunuz ancak emirlerine karşı gelerek Allah (svt) ve Rasulü’ne (sav) savaş açıyorsunuz.

Tüm bunlar inkar edilemez hakikatler iken nasıl kalkıp da “Biz Allah'ın emirlerine aykırı bir şey yapmıyoruz” diyebiliyorsunuz.

Görünen o ki ortada bir yanlışlık var. Özlem Zengin ya İslam'ın cahili ya da...