loader
YOĞUN KAR YAĞIŞI: İSTANBUL-ANKARA KARAYOLU KAPANDI

YOĞUN KAR YAĞIŞI: İSTANBUL-ANKARA KARAYOLU KAPANDI

Köklü Değişim Medya

Yoğun kar yağışı nedeniyle başta İstanbul-Ankara olmak üzere birçok karayolu trafiğe kapandı. İstanbul’da üniversiteler eğitime ara verdi.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, aşırı kar yağışı, buzlanma, yol açma buz ve çözme çalışmaları sebebiyle Bolu'nun bütün girişlerinde geçici olarak trafiğin kapatıldığını söyledi. İstanbul-Ankara karayolu üzerinde yer alan Bolu’da günlerdir yoğun kar yağışı etkili oluyor.

Bölgede kilometrelerce araç kuyrukları oluşmuş durumda. Yolda kalanlara AFAD ekipleri gıda yardımında bulunuyor.

Diğer illerin valileriyle de görüştüğünü belirten Bolu Valisi Ahmet Ümit, “İstanbul, Ankara ve diğer tüm istikametler şu anda trafiğe kapalı. Yol açma çalışmalarımız sürüyor. Yol güvenli hale geldiğinde trafik açılacaktır" bilgisini kamuoyu ile paylaştı.

Vali Ümit, mecbur kalmadıkça trafiğe çıkılmaması konusunda da uyardı.

Vali Ümit, yaptığı açıklamada Meteorolojiden alınan bilgiye göre bölgede 1950 yılından beri en yoğun kar yağışı yaşandığını belirtti.

Kocaeli-Ankara Arası Trafiğe Kapalı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından verilen bilgiye göre Bolu/Gerede otoyol ve devlet yolu yoğun kar ve tipi nedeniyle kapanmış olup ilimizden Ankara istikametine araç geçişine ikinci bir duyuruya kadar izin verilmeyecektir.” uyarısında bulundu.

Birçok ilde kar yağışı nedeniyle hamile ve engelli kamu görevlilerine idari izin verildi.

İstanbul’da Üniversiteler Eğitime Ara Verildi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle kentteki üniversitelerde eğitime 2 gün ara verildiğini duyurdu.

Öte yandan Yerlikaya, ikinci bir duyuruya kadar İstanbul'da motokuryelik yapılmayacağını, motosiklet ve elektrikli scooter’ların kullanılmayacağını açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kar yağışının kent merkezinde 3 gün boyunca aralıklarla etkisini sürdüreceğini tahmin ederken, köprü ve viyadükler başta olmak üzere il genelinde gece ve sabah saatlerinde yaşanabilecek don olaylarına karşı halkı uyardı.

SON HABERLER