Sömürgeciler Gitsin Terör Bitsin!
16 Kasım 2022

Sömürgeciler Gitsin Terör Bitsin!

Köklü Değişim Medya
  • 162

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu’nun 15 Kasım 2022 Salı günü gerçekleştirdiği Haftalık Gündem Değerlendirme Toplantısında İstanbul Taksim’de gerçekleştirilen terör saldırısı ele alındı. Toplantıda ayrıca 10 Kasım’da yapılan tazim törenleri hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıda konuşan Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar, menfur saldırıyla ilgili taziye ve başsağlığı dileğinde bulunduktan sonra İslam ümmetinin terörle imtihanına dikkat çekerek, “Bazen cadde ve meydanlarımız bazen Pazar ve düğün yerlerimiz bazen Allah’ın evleri olan camilerimiz dahi terörün hedefi oluyor. Aşağılık terör devletleri ve onların maşalığını yapan yerli işbirlikçiler ahlak, vicdan, hukuk, insanlık gibi hiçbir değeri tanımadan masum canları katlediyorlar. Pazar günü Taksim’de gerçekleştirilen hain bombalı saldırı da İslam beldelerini ahtapot gibi saran bu terör eylemlerinden bir tanesidir. Bu alçak saldırıyı düzenleyenleri yardım edenleri, saldırının siyasi neticeleri üzerinden menfaat umanları lanetliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Bununla birlikte saldırının failleri, yapılış şekli ve sürecin yönetilmesi hakkında cevaplanması gereken birçok soru bulunduğunu ve herkesin zihnini bulandıran bu soruların mutlaka cevaplanması gerektiğini söyleyen Mahmut Kar şöyle konuştu: “Birincisi, İstanbul gibi metropol bir şehirde bu tür terör saldırısının istihbaratı nasıl alınamadı önüne neden geçilemedi? Taksim’deki onca güvenlik personelinin gözünden bu saldırıyı gerçekleştirenler nasıl kaçtı? Taksim gibi İstanbul’un en kalabalık yerinde nasıl oluyor da bu kadar rahat bombalı saldırı düzenlenebiliyor? Türkiye kamuoyu yetkililerden ikna edici açıklamalar bekliyor. Önemli olan failin erkenden yakalanıp kamuoyuna servis edilmesi değil, saldırının faillerinin ve arkasındaki şer odaklarının titiz bir çalışmayla tespit edilip olayın tüm yönleriyle aydınlatılmasıdır. Kuşkusuz devletin yetkili kurumları terörle ve teröristlerle nasıl mücadele edileceğini herkesten çok daha iyi biliyorlar. Öyleyse halkın huzur ve selametinden başka bir şey düşünmeden terörü bitirmek için etkili bir mücadele yürütülmelidir.”

Mahmut Kar, terörün kökünün kurutulması konusunda en önemli hususun teröre destek veren ülkeleri tespit etmek yapılması gerekenin ise terörü destekleyen batılı sömürgeci devletlere karşı güçlü bir irade ortaya koymak olduğunun altını çizerek şu ifadeleri kullandı: "Terör denilince insanların büyük çoğunluğunun aklına hemen onlar geliyor. Kim onlar? Başta büyük şeytan Amerika ve onunla yarış halinde olan İngiltere… Diğer Avrupa ülkeleri, Rusya, Çin ve Yahudi varlığı İsrail… Bu ahlaksız devletler tüm insanlığın özellikle de Müslümanların yakından tanıdığı terör devletleridir. Terörün tüm finansmanı askeri mühimmat ve ekipmanları bu devletler tarafından sağlanıyor. Özellikle iki büyük sömürgeci devlet olan Amerika ve İngiltere terörü en çok himaye eden devletlerdir. Bakınız Amerika, PKK’nın Suriye kolu olan PYD’yi alenen destekliyor. 30 bin tır silah yardımda bulunuyor. Verdiği bu desteği de bir başka terör örgütüyle mücadele için yaptığını söyleyerek resmen akıllarımızla alay ediyor. Aynı şekilde İngiltere sinsi bir şekilde terör örgütlerini destekliyor. Bu örgütler kah Amerika’nın kah İngiltere’nin emriyle topraklarımızda kanlı eylemlere imza atıyorlar. Bu ülkeler beldelerimizde nüfuz sahibi olmak için siyaseti dizayn ediyorlar. Üzerlerinde imzaları olan silahlarla canlara kıyıyorlar. Huzur ve güvenliği tehdit ediyorlar.”

Mahmut Kar son olarak şunları söyledi: “Türkiye halkı 40 yıldır PKK teröründen neler çekti neler. Ne bedeller ödendi ve hala ödenmeye devam ediyor. O zaman şu soruyu sormak istiyorum. **Türkiye yöneticileri bu sömürgeci kafir devletlerle neden hala ilişkiyi kesmiyor? Niçin onların elçilerini, konsoloslarını ve uzantılarını kovmuyor? Niçin İncirlik gibi terör yuvası haline gelen üsleri kapatmıyor? ** Taksim’deki bu saldırı sonrasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Amerika’nın taziyesini kabul etmediği söyledi. “Mesajı aldık cevabımızı vereceğiz” dedi. Ne yapıldı peki? ABD’ye Nota verildi mi? Hayır! Bakın daha bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan Endonezya’da G20 zirvesinde ABD Başkanı Biden ile görüştü. Daha bugün CİA direktörü ve Rusya Dış istihbarat başkanı Türkiye’nin ev sahipliğinde Ankara’da bir araya geldiler. Kim bilir hangi şeytani planı yaptılar? Suriye devrimini nasıl boğarız diye kim bilir kaç saat konuştular! Bunların Türkiye ve Müslüman beldeler için iyi bir şey düşünmelerinin ihtimali var mı? Dolayısıyla EY YÖNETİCİLER! terörle mücadele laf ile hamaset ile yapılmaz. Bilakis sağlam bir iman, kararlı ve güçlü bir iradeyle yapılır. Sömürgecilerle kurulan tüm bağları kesip atmakla terörle mücadele yürütülür. Bu bağı kesip koparacak olan ise İslam ümmetinin arzuladığı Raşid-i Hilafet Devletidir. İşte o zaman Türkiye ve diğer İslam beldeleri geçmişte olduğu gibi yeniden huzur ve eman yurduna dönüşür. Dolayısıyla Hizb-ut Tahrir Türkiye olarak daha önce defalarca söylediğimiz sözü bir kez daha söylüyoruz. “Sömürgeciler gitsin terör bitsin!”

Konuşmanın tamamını toplantı videomuzdan izleyebilirsiniz.