loader
“İNTİHARLARDAN DERİN ÜZÜNTÜ DUYUYORUZ”

“İNTİHARLARDAN DERİN ÜZÜNTÜ DUYUYORUZ”

Köklü Değişim Medya

İstanbul Fatih ve Antalya da olduğu gibi, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yaptığı açıklamaya gör en son Bakırköy’de siyanürle intihar eden ailenin de maddi sıkıntılardan dolayı intihar ettiği ortaya çıktı. Aile Bakanlığı seri intiharlara yönelik bir araştırma komisyonu kurulduğunu açıkladı.

Ağır vergiler, üst üste yapılan zamlarla hayat şartlarının iyiden iye ağırlaştığı son zamanlarda bunalarak siyanürle intihara yönelen aile sayısı 3’e yükseldi. Borç ve geçim sıkıntısı çeken halkın intihara yönelmesi üzerine Aile Bakanlığı, araştırma komisyonu kurdu.

Açlık sınırı altındaki asgari ücretten aldığı vergilerden bile vazgeçmeyen hükümet, araştırma komisyonu ile bu sıkıntılara nasıl bir çare bulacağı merak ediliyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde son dönemdeki intihar vakalarıyla ilgili araştırma komisyonu kurulduğu bildirildi.

Konuyla ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak birkaç haftadır gündemde yer alan intihar vakaları karşısında derin üzüntü duymaktayız. Ayrıca bu vakaların kamuoyuyla paylaşım biçimleri, durumu daha hassas bir noktaya çekmektedir.

Söz konusu olayları ve etkilerini araştırmak üzere Bakanlığımız tarafından bir araştırma komisyonu kuruldu. Araştırmanın sonuçlarını kamuoyuyla detaylı bir rapor hâlinde paylaşacağız. Yaşanan bu üzücü olaylara ilişkin görüntüler mağdur aileleri olduğu kadar toplumu da defaatle yaralamaktadır. Bu nedenle vakalara ait görüntülerin paylaşılmaması konusunda tüm vatandaşlarımızdan duyarlılık beklemekteyiz.

Derin üzüntü duyduğumuz bu süreçte basın mensuplarımızın da kullanılan dil, video ve fotoğraflarla ilgili üst düzeyde hassasiyet göstereceklerine inanıyoruz."

SON HABERLER