Erdoğan, Sisi İle Görüşmeyi Savundu: “İnşallah İyi Bir Noktaya Taşıyalım İstiyoruz”
21 Kasım 2022

Erdoğan, Sisi İle Görüşmeyi Savundu: “İnşallah İyi Bir Noktaya Taşıyalım İstiyoruz”

Köklü Değişim Medya
  • 107

Katar dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbeci Sisi ile yaptığı görüşmeyi savundu. Erdoğan, “Temennim odur ki, önce bakanlarımızla başlayan bir süreci, daha sonra inşallah üst düzey görüşmelerle iyi bir noktaya taşıyalım istiyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 FIFA Dünya Kupası'nın açılışı kapsamında gittiği Katar'dan döndü.

Erdoğan bir gazetecinin ,“Tüm Türkiye şu an Sisi ile görüştüğünüz fotoğraf karesini konuşuyor. Gerçekten çok merak ediliyor, ne konuşuldu, bir süreç mi başladı? Daha önce bu konuya ilişkin açıklamalarınız olmuştu normalleşme adımları atılabilir diye. Dünya Kupası’nın önüne geçti bu kare. Ne söylersiniz buna ilişkin?” sorusunu şu şekilde yanıtladı:

_“Bir süreç başlayabilir demiştik. Böyle bir sürecin başlaması için burada bir adım atılmış oldu ve hayırlısıyla görüşmeleri yaptık. Temennim odur ki, önce bakanlarımızla başlayan bir süreci, daha sonra inşallah üst düzey görüşmelerle iyi bir noktaya taşıyalım istiyoruz. Çünkü olaya ben şöyle bakıyorum, Türkiye-Mısır arası, bir liderler buluşması değildir, Türk milleti ile Mısır halkının geçmişteki birlikteliği bizim için çok önemlidir. Yeniden niye olmasın, yeniden niye başlamasın? Bunların sinyalini verdik. İnşallah fevkalade bir hal olmadıktan sonra bu adımı hayırlısıyla atarız. Bizim tabii kendilerinden tek isteğimiz; bu görüşmelerle birlikte, bize karşı Akdeniz’de tavır içinde olanlara yönelik burada biz barışı ikame edelim, onunla beraber yolumuza inşallah devam edelim.” _