loader
BEYRUT’TA ART ARDA İKİ BÜYÜK PATLAMA!

BEYRUT’TA ART ARDA İKİ BÜYÜK PATLAMA!

Köklü Değişim Medya

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta limanın yakınlarında çok büyük bir patlama meydana geldi. İlk patlamanın ardından daha büyük patlama gerçekleşirken şehrin üzerini dev bir bulut kapladı ve bütün şehir patlamanın şiddetiyle sarsıldı.

Lübnan'ın başkenti Beyrut iki büyük patlama ile sarsıldı. Görgü tanıklarının ifadelerine göre liman bölgesinde meydana gelen patlamadan yükselen duman bulutu tüm şehirden görülebiliyor.

 

İki güvenlik kaynağı, Reuters'a yaptıkları açıklamada limanda depoların olduğu yerde çok büyük bir patlamanın meydana geldiğini duyurdu. Patlama nedeniyle devasa bir duman gökyüzünü kaplarken, olayda çok sayıda yaralının olduğu söyleniyor. Patlama büyüklüğü nedeniyle geniş bir alan hasar gördü.

Lübnan resmi haber ajansı, Beyrut Limanı'nda patlayıcıların bulunduğu bir depoda yangın çıktığını duyurdu.

Eski Başbakan Saad el-Hariri'nin evi yakınlarında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre, Hariri'nin evinde ve çevre binalarda büyük hasar oluşurken, çok sayıda kişi de yaralandı.

Patlamadan hükümet binası da zarar gördü.

Hariri'nin sağlık durumunun iyi olduğu ve olayı takip ettiği belirtildi.

Öte yandan Lübnan Sağlık Bakanı, patlamanın çok büyük bir hasara neden olduğunu ve çok fazla sayıda yaralı olduğunu açıkladı.

SON HABERLER