loader
ADANA EMNİYETİ’NDE İŞKENCE İDDİALARI

ADANA EMNİYETİ’NDE İŞKENCE İDDİALARI

Köklü Değişim Medya

Furkan Gönüllüsü 3 kişinin, gözaltına alındıkları Adana Emniyeti personeli tarafından ağır şekilde darp edildiği iddia edildi! 

Edinilen bilgiye göre; 10 Eylül Cuma günü, Adana Emniyeti'nde ifade veren 3 Furkan Gönüllüsü, kendilerini sorguya çeken polisler tarafından işkenceye maruz kaldı.

Avukatlarının ve yakınlarının 11 Eylül Cumartesi akşamı haber alabildiği gönüllülerin ağır şekilde darbe uğradığını duyan birçok Furkan Gönüllüsü, Adana Emniyeti önünde arkadaşları için beklemeye başladı.

Bekleyiş sürecine de müdahale eden Adana polisinin masum vatandaşları darp ettiği görüntüleri kamuoyuna yansıdı.

Avukatlardan Açıklama!

Gözaltına alınan 3 gönüllünün kendileriyle ilgili bir durum olmadığını belirten avukatları, müvekkilleriyle saatler sonra zor şartlar altında görüşebildiklerini ve müvekkillerinin baskı zoruyla sorguya çekildiklerini belirtti.

Polisin, gönüllüleri işlemedikleri bir suçu üstlenmeye zorladığını bildiren avukatlar, Adli Tıpa götürülen müvekkillerinin ağır darba uğramasına rağmen herhangi bir rapor verilmediğini de ekledi.

Furkan Gönüllüleri Adana Emniyeti Önünde!

Arkadaşlarının Emniyet'te işkencelere maruz kaldığını öğrenen yüzlerce Furkan Gönüllüsü de kısa süre içerisinde Adana Emniyeti önünde toplandı. Daha öncesinde de Adana Emniyeti tarafından birçok baskı ve zulme maruz kalan Furkan Gönüllüleri uğradıkları bu zulme sloganlarla tepki gösterdi.

Alparslan Kuytul’dan açıklama

Adana Emniyetinin Furkan Gönüllülerine yaptığı akıl almaz zorbalığı değerlendiren Alparslan Kuytul, “Söz konusu olay hakkında Adana Emniyeti ne biliyor? Hangi belge ile bu insanları gözaltına alıyor? Bu insanlar tüm gün Furkan Nesli Dergisinde çalışıyor. Şahitleri dahi var, ancak Adana Emniyeti şahitleri ifadeye çağırmıyorlar. Şahit görmek istemiyor. Çünkü zulmetmek istiyor” şeklinde açıklama yaptı.

Sosyal medyadan işkenceye tepki

İşkence iddialarına sosyal medya üzerinden de tepkiler geldi.  

Mahmut Kar: “Sorumlulardan hesap sorulmalıdır!”

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar da sosyal medya hesabından işkenceyi kınadığını ve sorumlulardan hesap sorulması gerektiğini ifade etti.

“Adana'da Furkan Vakfı gönüllülerinin gözaltına alındıktan sonra işkenceye maruz kaldıkları mağdurların avukatları tarafından bildirildi. #AdanaEmniyeti henüz daha bir açıklama bile yapmamış. Bu bir zulümdür, zulme sessiz kalınmaz. Yetkililer sorumlulardan hesap sormalıdır.”

SON HABERLER