Suat Yaşasın "Yöneticilerin Orduları Gazze İçin Yönlendirilmeleri Farzdır"
07 Kasım 2023

Suat Yaşasın "Yöneticilerin Orduları Gazze İçin Yönlendirilmeleri Farzdır"

Köklü Değişim Gazze mesajları suat yaşasın İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı caps.jpg.png

“Bir Müslüman devlette ordu niçin vardır? İnsanları, Müslümanları muhafaza etmek için vardır. O Müslümanları muhafaza etmek için kurulan ordunun idarecisi, komutanı veya başkanı, başbakanı kimse, orduları düşmanı defedecek kadar yeteri gücü olmayan Müslümanları muhafaza etmek için göndermekle mükelleftir. **Bu şeriatta açıktır. **

Herhangi bir Müslüman beldede, sırf Müslüman oldukları için hücuma gelenleri kendi başlarına defedemiyorlarsa, o Müslümanlara başta etraftaki devletler öncelikli olmak üzere tüm Müslümanların yardım etmesi farz-ı ayındır.

Kaldı ki, burada topraklarından sadece düşmanı defetmek meselesi değildir. Mukaddesatımız olan Mescid-i Aksa'yı hepimizin adına korumak ile mükellef olan bir halktan ve o halkın örgütlediği Müslüman direniş hareketlerinden, mücahitlerden bahsediyoruz."

Türkiye, İran ve diğer ülkeler dâhil herkesin, yöneticilerin ordusunu Gazze için yönlendirilmeleri farzdır. Bunu yapmayan açıkça günahkâr olur. Günahkâr derken de basit bir günah değil. Peygamber Efendimiz (Sallalahu Aleyhi Vesellem) hadislerde saydığı büyük günahlar içerisinde en önde sıraladığı günahlardan birisi, “Müslümanların yoğun bir şekilde sıkıntı ile karşı karşıya kaldığı savaş günlerinde Müslümanlara sırtını dönüp gitmektir.” der. Bu açıkça büyük günahlardan birisidir. Eğer gücü olan, ordusu olan Müslüman ülkelerin yöneticileri bunu yapmıyorlarsa çok büyük bir günah işliyorlar demektir. Bu günahları her an katlanarak devam ediyor. Tövbe ederek giderlerse bilmem ama tövbe etmeden giderlerse akıbetleri de imanları da tehlikeye girer. Bir de tövbenin nasip olup olmayacağı bilinmez. Ölüm bir anda gelir. Yöneticiler, “gücüm var ama bunu ancak kendim için kullanabilirim' yaklaşımına sahip olamaz. Çok net söylüyorum! Gücü elinde bulunduranlar bu gücü kullanmakla mükelleftir. Allah o gücü bugün kullansın diye vermiştir, kullanmazsa şer'an mesuldür.

Bir avuç Müslüman, tüm Amerika'sı, Avrupa'sı, “İsrail”i rezil edecek kadar büyük bir güce sahip oluyor da siz güya koskoca ordular neye gücünüzün yetmediğini düşünüyorsunuz? Bu kadar mı pısırıklaştınız? Bir de ekonomisi kötü olacakmış, bırakın o ekonomiyi... Biz Müslüman haklar, özellikle Türkiye halkı sizin savaşta güya tarafsız durmanızdan ötürü gelebilecek veya kaybedilecek lokmalara ihtiyacımız yoktur. Biz aç kalmaya, evsiz kalmaya, başka ülkelerin bize boykot uygulamasına hazırız. Bizi gelip yerimizde vurmasına da hazırız. Yeter ki Allah'a karşı mükellefiyetimizi yerine getirelim ve ciddi olalım.

Biz cihattan uzak kalmaktan ötürü izzetimizi de kaybetmekle karşı karşıyayız. Çok açık söylüyorum! Ciddi olan, bu işe el atan devlet veya kişiler ömrü boyunca tarihe Selahaddin Eyyubi gibi girebilecek bir şeref kazanabilirler. Ancak kim de geri durursa tarihin kara sayfalarına girer. Şunu da bilsinler ki onlar ne yaparlarsa yapsınlar biz kendimizi onlara bağlı tutmayacağız, Allah'a karşı mükellefiyetimizi eninde sonunda yerine getirmeye çalışacağız."

Suat Yaşasın İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı

#OrdularAksaya