loader
YUNAN GÜÇLERİ GÖÇMEN BOTUNU BATIRDI: 4 KAYIP

YUNAN GÜÇLERİ GÖÇMEN BOTUNU BATIRDI: 4 KAYIP

Köklü Değişim Medya

Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında sığınmacıları taşıyan bot battı. Bottaki 35 kişi kurtarılırken, kaybolduğu değerlendirilen 4 kişi için arama-kurtarma çalışması sürdürülüyor. Sığınmacılar, botu Yunan sahil güvenlik güçlerinin keserek batırdığını verdikleri ifadede anlattılar.

Hilafet’in yıkılmasından sonra sömürgeci kafir devletlerin işgali ile başlayan zulüm, işbirlikçi yöneticilerin yolsuzluğu, katliamları ve sefalet içindeki yaşamdan kurtulabilmek için yurtlarını terk etmek zorunda kalan Müslümanlar ve zulüm altında yaşayan halklar göç yollarında can vermeye devam ediyor.

Son olay Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde meydana geldi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı'na, gece saatlerinde, Çıplak Ada'nın yaklaşık 1 mil batısında içinde sığınmacıların olduğu lastik bir bot bulunduğu ihbar edildi.

Olay yerine botla intikal eden Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurları, botun yarı batık durumda olduğunu ve denizde sığınmacıların bulunduğu belirledi.

Bunun üzerine arama kurtarma faaliyeti için bölgeye 3 bot, helikopter ve uçağın yanı sıra dalış emniyet ve güvenlik timi gönderildi. Söz konusu sığınmacılardan 35'i kurtarılarak bota alındı.

Bu kişilerin ilk ifadelerinde, Yunanistan sahil güvenlik unsurları tarafından lastik bot kesilip benzin bidonları alınarak Türk kara sularına geri itildiklerini söylediği öğrenildi.

Sığınmacıların ifadeleri doğrultusunda, kayıp olduğu değerlendirilen 4 kişinin bulunması amacıyla başlatılan arama kurtarma çalışması sürüyor.

SON HABERLER