Köklü Değişim Gençlik Kolları, “Kur’an’a Sahip Çık Ey Müslüman” Başlıklı Bir Kampanya Başlattı
28 Ağustos 2023

Köklü Değişim Gençlik Kolları, “Kur’an’a Sahip Çık Ey Müslüman” Başlıklı Bir Kampanya Başlattı

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Gençlik Kolları, özellikle Avrupa’da İslam’a ve kutsallarına karşı gerçekleştirilen alçak saldırılara karşı “Kur’an’a Sahip Çık Ey Müslüman” başlıklı bir kampanya başlattı.

İsveç'te İslam düşmanı Rasmus Paludan'ın ardından bir diğer saldırgan Salwan Momika’nın üst üste gerçekleştirdiği Kur’an-ı Kerim’e karşı saldırılar çoğalarak devam ediyor.

Batı’da İslam'a ve kutsallarına duyulan kin ve saldırılara karşı İslam beldelerinin yöneticilerinde tek bir icraata rastlanmıyor. Köklü Değişim Gençlik Kolları da diplomasi zaferleriyle ve ordularıyla övünen yöneticilerin İslam’a karşı gerçekleştirilen saldırılara karşı sadece etkisiz kınama mesajı yayımlamalarını muhasebe eden ve Müslümanları bu konunun çözümüne yönelik bilgilendirme ve toplumda duyarlılık oluşturmayı amaçlayan yeni bir kampanya başlattı.

Kampanya kapsamında sosyal medya hesaplarından makale ve videolar yayımlanacağı ve Müslümanlara gidilip, olayın vahametini ve çözümünü ortaya koyan broşürlerin dağıtılacağı duyuruldu.

Sokaklarda insanlarla yüz yüze gerçekleştirilecek görüşmelerde dağıtılacak broşürün içeriğinde “Kınama Mesajlarıyla Kutsallarımızı Koruyabilir miyiz?”, “Kur’an-ı Kerim’e Saldıranlara Verilecek En Güzel Cevap Kur’an’ı Hayata Hakim Kılmaktır”, “Kur’an Sana Emanet O’nu Mahcur Bırakma” başlıkları altındaki bilgilendirmede Müslümanlara seslenilirken, “Ey Kafirler Yenileceksiniz” adlı son başlıkta da İslam düşmanları uyarılıyor.

Kısa süre önce başlatılan kampanya kapsamında bilgilendirme broşürleri sokaklarda ve cami avlulularında dağıtılırken, Müslümanlar, kampanyaya teveccüh göstererek desteklediklerini beyan eden açıklamalarda bulunuyor.