Filistinli Şehit Çocuktan Erdoğan’a Mektup: “Seni Allah’a Şikayet Edeceğim”
08 Şubat 2024

Filistinli Şehit Çocuktan Erdoğan’a Mektup: “Seni Allah’a Şikayet Edeceğim”

Köklü Değişim Medya

Filistinli şehit çocuğun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı mektupta, neden güçlü orduların varken bize yardım etmedin diye sorup, Allah’a şikayetçi olacağını ifade eden mektubu canlı yayında okundu.

Gazze’de Müslümanların ağaç kabuklarını kemirdiğini ve hayvan yemlerinden lapa yapıp yediğini ifade eden Muhammet Binici, Akit TV’de sunduğu Gece Ajansı programında Danya isimli Filistinli şehit kız çocuğunun yürekleri yakan mektubunu okudu.

“Eğer bu mesajım size ulaşırsa bilin ki ben şehit olmuşumdur” satırlarıyla başlayan mektupta Danya, şunları ifade ediyor:

"Erdoğan amca adım Danya Ebu Muhsin. Siyonist ‘İsrail' bütün ailemi öldürdü. Babamı, annemi kardeşlerimi hepsini öldürdü. Allah'a şükür bombalamada sağ bacağımı kaybettikten sonra sadece beni hayatta bıraktı. Benimle ailemin başına gelenlere çok ama çok üzüldüm. Allah'tan Onlara rahmet dilemekten başka elimden hiçbir şey gelmiyor. Her şeye rağmen Allah'a şükrediyorum.

Ama Tayyip amca benim tek beklentim ve umudum sendin. Senden çok umutluydum. Bizi yalnız bırakmaz, mutlaka bize destek çıkacak ve yardıma gelecek diye seni çok bekledik ama ne yazık ki sen de bize yardıma gelmedin. Oysa bütün Gazze halkı seni zulme ve adaletsizliğe karşı çıkan haksızlığı kabul etmeyen ve her yerde mazlum Müslümanları destekleyen imdada yetişen bir Müslüman lider olarak tanıdı, bildi.

Tayyip amca fiilen yanımızda olamadığın ve imdadımıza koşamadığın için sana küskün ve kırgınım. Rabbime kavuşunca O'na, seni şikayet edeceğim. Bizİ hayal kırıklığına uğrattığın ve bize yapılan zulme mani olmadığın için. Ayrıca Allah'ın Rasulü'ne de güçlü ordunuzun varlığa rağmen Amerika ve tüm kafirlerin siyonist "İsrail'e" fiilen yardım ettiği gibi bize yardım etmek ve bizi ölümden kurtarmak üzere gücünüzü ve ordunuzu göndermediğinizi anlatacağım.

Allah bana yeter ve O ne güzel vekildir.”