Ebu Ubeyde: “Netanyahu, Şifa Hastanesi'nde Serap Peşinde”
18 Kasım 2023

Ebu Ubeyde: “Netanyahu, Şifa Hastanesi'nde Serap Peşinde”

Köklü Değişim Medya

İzzeddin el-Kassam Tugayları, “İsrail” Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Gazze'deki Şifa Hastanesi’nde serap peşinde koştuğunu ifade etti.

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, Hamas'ın Telegram hesabından yayımlanan ses kaydında, sahadaki çatışmalara ilişkin bilgi verdi.

Ebu Ubeyde, Kassam Tugayları'nın, İsrail güçlerine karşı savunma operasyonlarına 42 gündür devam ettiğini kaydetti.

Ebu Ubeyde, son 4 günde aralarında Merkava tankları, personel taşıyıcılar ve buldozerlerin yer aldığı 62 “İsrail” askeri aracının imha edildiğini, “İsrail” askerlerinin saklandığı binaların, bomba kullanılarak ve keskin nişancılar tarafından hedef alındığını, 3 gün önce düzenlenen 2 ayrı operasyonda en az 9 “İsrail” askerinin öldürüldüğünü, önceki gün Beyt Hanun'da bir binanın imha edildiğini ve içindeki “İsrail” askerlerinin öldüğünü ve yaralandığını duyurdu.

Kendilerini uzun ve sürekli bir müdafaaya hazırladıklarını dile getiren Ebu Ubeyde, “İsrail” güçlerinin Gazze'de geçireceği her anın onlar için kayıp anlamına geleceğini savundu.

“‘İsrail’, Esirleri Gözden Çıkarmaya Karar Verdi”

İşgalcilere seslenen Ebu Ubeyde, öldürdükleri “İsrailli” asker sayısının tahmin edilenden çok daha fazla olduğunu ifade etti.

Kassam Tugayları'nın, saldırıların başından bu yana, esir takası anlaşmasının yapılması çağrısını yinelediğini kaydeden Ebu Ubeyde, “İsrail”in, esirleri gözden çıkarma kararı aldığını açıkladı.

Ebu Ubeyde, esirlerin hayatta kalması için mücadele ettiklerini, bunu bazen başardıklarını bazen de saldırılar nedeniyle başarısız olduklarını anlattı.

“Netanyahu, Şifa Hastanesi'nde Serap Peşinde Koşuyor” Ebu Ubeyde, direniş güçleri sahada savaşırken ve “İsrail” güçlerine kayıp verdirirken, “İsrail” ordusunun, kadın ve çocukları öldürdüğünü, asılsız iddialarla hastanelere saldırdığını ve savaş suçu işlediğini ifade etti.

Başbakan Netanyahu ile onun korkak askerlerinin, Şifa Hastanesi'nde (direniş güçlerini) aramasını "bir serabın peşinden gitmeye" benzeten ve gülünç olarak niteleyen Ebu Ubeyde, bu durumun, “İsrail”in kibrini ve aynı zamanda acziyetini ortaya koyduğunu söyledi.

Ebu Ubeyde, "‘İsrail’ ordusunun tanklarla Şifa Hastanesi'ne girmesi, hem onun başarısızlığının hem de insan hakları savunucularının ayıbının en büyük delilidir" ifadesi ile Gazze’de yaşanan barbarlığı anlattı.

İşgalci “İsrail” ordusu, Gazze’deki Şifa Hastanesi'nde bulunan sığınmacıların tamamını ve hastaların çoğunu zorla hastane dışına attığı bölgeden gelen haberler arasında yer alıyor.