Ebu Ubeyde: “Mücahitlerimiz Düşman Askerlerinin Çığlıklarını Duydu"
21 Kasım 2023

Ebu Ubeyde: “Mücahitlerimiz Düşman Askerlerinin Çığlıklarını Duydu"

Köklü Değişim Medya

İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, son 72 saatte “İsrail”e ait 60 askeri aracı imha ettiklerini duyurdu.

Ebu Ubeyde, Katar merkezli Al Jazeera televizyonunda yayımlanan ses kaydında, Gazze şehir merkezi ekseninde “İsrail” ordusu ile yaşanan çatışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kassam Sözcüsü, "Son 72 saatte 10'u personel taşıyıcı olmak üzere Siyonistlere ait 60 askeri aracı imha ettik. Mücahitlerimiz düşman askerlerinin çığlıklarını ve yardım çağrılarını duydu" dedi.

Gazze şehrinin güneybatısındaki “İsrail” ordusuna bağlı piyade kuvvetlerine cumartesi günü pusu kurduklarını açıklayan Ebu Ubeyde, Gazze'nin kuzeyindeki Tevam bölgesinde de zırhlı bir personel taşıyıcıyı hedef alarak imha ettiklerini paylaştı.

Ebu Ubeyde, Kassam mensuplarının bir zırhlı personel taşıyıcıyı hedef alması sonucu en az 7 “İsrail” askerinin öldürüldüğünü aktardı.

Kassam Sözcüsü, “İsrail” güçleri tarafından işgal edilen ve hizmet dışı kalan Rantisi Hastanesi'nde de “İsrail” ordu güçleriyle çatışmalara girdiklerine işaret ederek, "Elit birliklerden 25 mücahit, pazar günü öğleden sonra Rantisi Hastanesi'ndeki düşman güçlerini hedef alan seri saldırılar düzenledi." diye konuştu.

Hastanenin yakınındaki zırhlı personel taşıyıcıdan inen 4 “İsrail” askerinin Kassam mensuplarınca "sıfır mesafeden" hedef alınarak öldürüldüğünü kaydeden Ebu Ubeyde, "Çatışmalarda bir Kassam mensubu da şehit oldu" detayını paylaştı.

“İsrail” ordusunun aktardığına göre, 27 Ekim'den bu yana Gazze'deki çatışmalarda öldürülen İsrail askerlerinin sayısı 66'ya çıktı.