loader
DOLAR YÜKSELİŞTE: YENİ ZAMLAR YOLDA

DOLAR YÜKSELİŞTE: YENİ ZAMLAR YOLDA

Köklü Değişim Medya

Dolar ve Euro’nun yükselişe devam etmesi, yeni zamların kapısını aralamış oldu.

Sabah saatlerinde dolar/TL 13,14’den işlem görürken, euro/TL ise 14,78’den işlem görmeye başladı.

Merkez Bankası’nın dolar rezervinin kısıtlı olması nedeniyle faizi yükselterek TL’ye yönelimi sağlamaya çalışan hükümet, finans piyasalarının da durma noktasına gelmesi ve kredi talebinin azalması üzerine faizlerin düşürülmesi için baskı yapmıştı. Bozuk Kapitalist iktisat nizamını uygulayan hükümet, faiz ve dolar cenderesinde çözüm ararken hareket sahasını kaybetmiş durumda.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısından sonra yaptığı açıklamada, “Bu politika ile biz ne yaptığımızı, ne için yaptığımızı, nasıl yaptığımızı hangi risklerle karşı karşıya bulunduğumuzu, sonunda ne elde edeceğimizi gayet iyi biliyoruz” diyerek bu süreci "ekonomik kurtuluş savaşı" sloganıyla halka sunuyor.

Erdoğan, faizlerin düşük tutulmasından memnun olduğunu, TL'deki değer kaybı nedeniyle meydana gelen fiyat artışlarının yatırımları doğrudan etkilemeyeceğini söyledi.

Fiyat artışlarından en ağır zararı gören halkın bir kenara bırakıp, yatırım ve sermaye çevrelerine destek vererek bu cendereden kurtulmayı planlayan hükümetin tuzu kuru bir edayla yaptığı açıklamalar, tam olarak zamların halkın hayatını nasıl etkilediği hissiyatından yoksun olduğunu ortaya koyuyor.

 

SON HABERLER