Deprem Bölgesinde Görevli Bir Polis Daha Hırsızlıktan Tutuklandı
15 Mart 2023

Deprem Bölgesinde Görevli Bir Polis Daha Hırsızlıktan Tutuklandı

Köklü Değişim Medya

Deprem bölgesinde görevli komiser yardımcısı çantasında depremzedelere ait olduğu düşünülen altın ve elektronik eşyalarla yakalandı. Daha önce bir emniyet müdürü de jenaratör, çadır ve birçok deprem yardımını evine yığdığı ortaya çıkmış ve açığa alınmıştı.

Hatay'da deprem bölgesinde görevlendirilen Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Komiser Yardımcısı H. G., iddiaya göre görev saati dışında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Bekçi S.Ö.'yü yanına alarak araçla enkaz bölgesine gitti. Bir süre sonra H.G. enkazdan aldığı çantayla bölgeden ayrıldı.

Yol kontrolü yapan polis ekipleri H.G. ve bir bekçinin bulunduğu araçtan şüphelenerek durdurdu. Araçta yapılan aramalarda H.G.'nin çantasında çok sayıda ziynet eşyası, döviz ve elektronik cihaz bulundu.

Olayın ardandan H.G. ve bekçi gözaltına alındı. Bekçi ifadesinde, çantada ne olduğundan ve amirinin ne yaptığından bilgisinin olmadığını, Komiser Yardımcısı H.G.'nin de bekçinin olayla ilgili bilgisinin olmadığını söylediği öğrenildi.

Komiser Yardımcısı H.G. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, bekçinin ise ifadesinin ardından serbest bırakıldığı belirtildi.

Daha önce de Gaziantep'in Islahiye ilçesinde görevlendirilen 4’üncü Sınıf Emniyet Müdürü Yadigar I. görev bitimi depremzedelere dağıtılan bazı yardım malzemelerini resmi otobüse yükleyip evine getirip, yığdığı ortaya çıkmış, ve olayın ardından açığa alınmıştı.