loader
CHP’Lİ IRKÇI BELEDİYE BAŞKANI’NA DUR DİYEN YOK!

CHP’Lİ IRKÇI BELEDİYE BAŞKANI’NA DUR DİYEN YOK!

Köklü Değişim Medya

Irkçı icraatlarla oy toplama çalışmalarına devam eden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu sefer de yabancılar için nikah ücretini 100 bin liraya, suyun metreküpünü de 2,5 dolar olarak belirlenmesini gündeme getirip, Belediye Meclisi'nde oy çokluğuyla kabul edilmesini sağladı.

İlkel kabilelerin ırkçılık hastalığına tutulmuş CHP’li Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediyesi Meclisi'nde bütçe görüşmelerinde, yabancıların yabancılarla evlenmesi halinde ödeyecekleri nikah ücreti 100 bin lira, suyun metreküpü ise yabancılar için 2,5 dolar olarak belirlenmesine yönelik maddeleri gündeme getirdi.

Toplantıda, Özcan'ın yabancı uyruklu kişilere 10 kat daha pahalı su ücreti ile yabancı uyrukluların nikah ücretleri konusunda önceki toplantılarda gündeme getirdiği maddeler de kabul edildi.

Bütçe görüşmelerinde kabul edilen Fiyat-Tarife Cetveli'nde yabancı uyruklu kişilerin Bolu Belediyesine başvurarak evlenmesi halinde nikah ücreti 100 bin lira, suyun metreküpü ise 2,5 dolar olarak belirlendi.

"NORMAL TARİFEDEN 11 KAT FAZLA"

Yabancı uyruklu vatandaşların nikah ve su ücreti fiyatlandırmasına ilişkin Özcan, şöyle konuştu:

"İki yabancının Bolu'da, belediyemize başvurarak evlenmesi halinde nikah ücretini 100 bin lira olarak belirledik. Oy çokluğu ile aldık bu kararı. İkinci konu da 4658 sayılı yasa kapsamında Türkiye'de oturma izni almış olan yabancıların su ücretlerinin 2,5 dolar üzerinden hesaplanarak tahsil edilmesi ile ilgili bir konu. Bu tüm yabancıları kapsamıyor. 4658 sayılı yasa kapsamında oturma izni almış olanları kapsıyor. Cenevre Sözleşmesine göre mülteci veya göçmen statüsünde olanları ve Birleşmiş Milletlerin geçici koruma altındaki sığınmacı sınıfını kapsamıyor. Yani Bolu'da oturma izni almış olanları kapsıyor."

Bolu'da yaşayan yabancı uyruklu kişilerin suyun metreküpüne 2,5 dolar ödeyeceğini yineleyen Özcan, "Bugünün kuru ile normal su tarifesinden 11 kat fazla." dedi.

Özcan, yabancı uyruklu kişilerden suyu dolar olarak değil ödeme yapılacağı günün dolar kuru üzerinden Türk lirası olarak tahsil edeceklerini de belirtti.

Bolu’da uzun süredir bu insanlık dışı ırkçı icraatlarına devam ederek alenen kin ve nefreti körükleyen ve masum insanları hedef gösteren Tanju Özcan’a ne hükümet ve İçişleri Bakanlığı, ne de yargı dur diyebildi.

SON HABERLER