loader
ZORBA ESED’İN SALTANATI UĞRUNA KÖRPELER ÇADIRLARDA DONUYOR

ZORBA ESED’İN SALTANATI UĞRUNA KÖRPELER ÇADIRLARDA DONUYOR

Köklü Değişim Medya

Suriye’de zorba diktatör Esed’in saltanatı uğruna körpe bedenler çadırlarda donarak can veriyor. Arkasında halkı ve ordusu olmayan Esed rejimi, sırf ABD’nin çıkarları, “İsrail”in güvenliği için “Astana Üçlüsü” sayesinde ayakta tutulurken, Suriyeli Müslümanlar ya çadırlarda donarak, ya sığındıkları ülkelerde yakılarak ya da daha iyi bir yaşam için çıktığı yolculukta boğularak can veriyor.

Suriye’den gelen son görüntüler insanlık defterine utanç olarak yazıldı. Bu cürümler, katillerle el sıkışan taş kalpli, menfaat düşkünü yöneticilerin hanesine yazıldı. Rusya, İran ve Esed rejiminin katliamları arşa ulaşırken, bu canilerle el sıkışanlar, donarak can veren körpe bedenlerin katili Esed’i yeniden meşru yönetici olarak tanımak için birbiriyle yarışıyor. Astana ve Cenevre masalarında katil rejim ile oturulup, bir menfaat kapabilir miyim gayesiyle müzakereler yapılıyor, rolleri dağıtan ABD’ye sadakat mesajı veriliyor.

Kardeşleri can verirken Suriye muhalefeti, Ankara’nın kuyruğuna takılıp, kuzeye çekilmiş ya katliamları izliyor ya icad edilen operasyonlarda vakit geçiriyor ya da daha fazla maaş için Libya’nın yolunu tutuyor. Ölüm gösterilip, sıtmaya razı edilenler, tatlı para akışıyla sarhoş olanlar, zulmün kaynağı Şam’ın yolunu çoktan unutmuş.

Astana Üçlüsü Rusya, Türkiye ve İran masada aldıkları kararlar ve sahadaki operasyonlarla kendi halkını katleden cani Esed’in saltanatını korumaya devam ediyor. Körpeler donarken, taş kalpler de üşümüyor.

Suriye'de Yaklaşık 1000 Çadır Kar Yağışı Nedeniyle Çöktü

Birleşmiş Milletler, Suriye'nin kuzeybatısında 1000'e yakın çadırın yoğun kar yağışı yüzünden çöktüğünü ve yerinden edilmiş Suriyelilerin dondurucu soğuklarda oldukça zor koşullarla karşı karşıya olduğunu bildirdi. BM insanların Esed rejiminin zulmünden dolayı insanların yerinden edildiğine ise değinmiyor. Sosyal medyada çadırda donan bebeklerin resimleri paylaşılırken, 11 yıldır süren ve Suriye halkını boyun eğdirme hedefi güden ve altyapısını Astana görüşmelerinin oluşturduğu Cenevre ihanetinin üzeri örtülüyor.

Suriye Bölgesel İnsani Koordinatör Yardımcısı Mark Cutts, video konferans yoluyla düzenlediği basın toplantısında, ülkenin kuzeybatısında hava sıcaklıklarının eksi derecelere düşmesin çadırda kalan Suriyelilerin yaşam koşullarını son derece zorlaştırdığına dikkati çekti. Şu ana kadar Suriye’nin kuzeyindeki çadırlarda 15 civarında çocuğun soğuktan donarak öldüğü rapor edildi. 

Yoğun kar yağışı yüzünden yaklaşık 1000 çadırın çöktüğünü belirten Cutts, dondurucu hava koşullarının 250 bin Suriyeliyi etkilediğini açıkladı.

İnsani yardım çalışanlarının, Suriyelileri çöken çadırların altından çıkardığını belirten Cutts, birçok Suriyelinin ise çadırlarındaki karı çıplak elleriyle temizlemeye çalıştığını ifade etti.

Kışlık ayakkabıları olmayan çocukların sandaletlerle kar ve buz üzerinde yürüdüğünü anlatan Cutts, geçen sene Suriye için gereken 4 milyar dolar yardım fonunun sadece yüzde 45'ini toplayabildiklerini ve uluslararası toplumun yardımlarını artırması gerektiğini vurguladı. Bu açıklama da iki yüzlü yöneticilerin sınırlar arasında insanlar can verirken ne kadar vurdumduymaz olduğunu ortaya koyuyor.

Geçen sene de Hama ve Halep’ten yürekleri yakan bu tip olaylar yaşanmıştı. Bu sene de yaşanacağı bile bile Müslümanlar ölüme terk edildi.

 

 

 

 

 

SON HABERLER