loader
YİNE IRKÇILIK! YİNE YALAN!

YİNE IRKÇILIK! YİNE YALAN!

Köklü Değişim Medya

Her hafta asılsız haberlerle Suriyeli muhacirleri hedef alan İYİ Partili milletvekillleri çirkin ırkçılığı körüklemeye devam ediyor. Irkçılık ile siyasi menfaat sağlamak için masum insanları hedef haline getiren Ümit Özdağ’a, dün yalan bir haberi paylaşması üzerine Göç idaresinden cevap geldi.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın paylaştığı 'Suriyelilerin araçlarına ücretsiz vize muayenesi yapılıyor' haberiyle ilgili açıklama yaptı.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nce, Suriyelilerin sahip oldukları araçlar için Türk vatandaşlarının ödemek zorunda olduğu motorlu taşıtlar vergisi (MTV), muayene ücreti gibi ücretleri ödemekle yükümlü olduğu bildirildi.

Genel Müdürlük, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın bir internet sitesinin haberini Twitter'dan "Suriyelilerin araçlarına ücretsiz vize muayenesi yapılıyor" ifadesiyle paylaşmasına ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, "Sayın Özdağ, ülkemizde yaşayan Suriyeliler sahip oldukları motorlu araçlar için Türk vatandaşlarının ödemek zorunda olduğu her türlü MTV, muayene ücreti vb. resmi ücreti ödemekle yükümlüdür. Haber kaynağının bilgisi doğru değildir" bilgisi paylaşılarak asılsız bir haberle Suriyeli muhacirleri hedef gösteren Ümit Özdağ’a cevap verildi.

 

SON HABERLER