loader
TRT GENEL MÜDÜRÜ VE YÖNETİM YAPISI DEĞİŞTİ

TRT GENEL MÜDÜRÜ VE YÖNETİM YAPISI DEĞİŞTİ

Köklü Değişim Medya

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile TRT Genel Müdürü ve yönetim yapısında değişikliğe gidildi. TRT'de Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük fonksiyonları ayrılırken, yönetim kurulunda üye sayısı 7'den 9'a çıkarıldı. TRT'nin yeni yönetim kurulunda iktidara yakın isimler dikkat çekiyor. TRT yönetim kurulunda, Ahmet Albayrak, Mehmet Zahid Sobacı, Atakan Yılmaz, Hilal Kaplan Öğüt, Meryem İlayda Atlas Çetin, Mücahid Eker, Oğuz Göksu, Oğuzhan Bilgin ve Veysel Kurt yer aldı.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na (TRT) yönelik atamalar ve yönetim yapısına ilişkin karar Resmi Gazete'de kamuoyuna duyuruldu. Görev süresi sona eren TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren'in yerine Genel Müdürlüğe Mehmet Zahid Sobacı, Yönetim Kurulu Başkanlığına ise Ahmet Albayrak atandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı ve Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile TRT yönetim yapısında da değişikliğe gidildi ve yeni atamalar yapıldı. Önceki yönetmelikte "Genel Müdür, Yönetim Kurulunun başkanıdır" ibaresiyle aynı isim tarafından yürütüleceği belirtilen TRT Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TRT Genel Müdürlüğü fonksiyonları ayrıldı. Böylece Yönetim Kurulu Başkanlığı "karar organı", Genel Müdürlük ise "icra organı" olarak faaliyet yürütmesine karar verildi.

TRT Yönetim Kurulu üye sayısı da 7'den 9'a çıkarıldı. TRT'nin yeni yönetim kurulunda Albayrak ve Sobacı dışında Atakan Yılmaz, Hilal Kaplan Öğüt, Meryem İlayda Atlas Çetin, Mücahid Eker, Oğuz Göksu, Oğuzhan Bilgin ve Veysel Kurt yer aldı.

 

SON HABERLER