loader
TATARİSTAN’DA MÜSLÜMAN KADINA “ALÇAK SALDIRI”

TATARİSTAN’DA MÜSLÜMAN KADINA “ALÇAK SALDIRI”

Köklü Değişim Medya

Rusya’ya bağlı Tataristan özerk bölgesinde Müslüman bir kadın, yolda yürüdüğü esnada İslâm karşıtı birinin saldırısına uğradı.

Rusya'ya bağlı Tataristan'ın Nizhnekamsk şehrinde kaydedildiği belirtilen görüntülerde, Müslüman bir kadının çocukları ve bebeğiyle parkta yürüdüğü esnada saldırıya uğradığı görülüyor. Bir anda kadına arkadan yaklaşan saldırgan, attığı tekmeyle kadını yere düşürüyor, hamile olduğu öğrenilen kadına çocuklarının gözü önünde dakikalarca tekmelemeye devam ediyor.  

Saldırganın Serbest Bırakıldı

Saldırganın bir süre sonra gözaltına alındığı belirtildi. Suçu kabul eden ve başörtülü kadınlardan nefret ettiğini söyleyen saldırgan, serbest bırakılırken suçu tekrarlaması halinde ceza almasına karar verildi.

Rusya, dünya üzerinde İslam karşıtı saldırılara yol açan ideolojilerin merkezlerinden biri olarak biliniyor.

İslam karşıtı ve aşırı sağ ideolojiler ve bunların mensuplarının beslendiği önemli bir merkez olan Rusya, özellikle internet ve sosyal medyada İslam karşıtı fikirlerin yayılmasına ön ayak olan devletler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Rusya'ya bağlı Tataristan Özerk Bölgesi'nin nüfusu yüzde 40 oranında Ruslar'dan oluşuyor. Tamamına yakını Müslüman olan Tatarlar ise nüfusun yüzde 53'ünü oluşturuyor.

SON HABERLER