Nizam Bozuk Suç Yaygın: Metroda Bıçaklı Tehdit
25 Kasım 2021

Nizam Bozuk Suç Yaygın: Metroda Bıçaklı Tehdit

Köklü Değişim Medya
  • 571

Köklü Değişim Medya

Bozuk ve ifsat edici batıl düzen sayesinde şiddet toplumda yaygın bir şekilde görülmeye devam ediyor. Akşam saatlerinde Kadıköy metrosunda bir kadını tehdit eden ve “20 suç kaydı” bulunan bıçaklı saldırgan 21. suçunu da işledikten sonra yeniden yakalandı.

Olay akşam saatlerinde Kadıköy-Tavşantepe metrosunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, seferini gerçekleştiren metro Bostancı durağına geldiği sırada yolculuk eden bir şahıs, henüz bilinmeyen bir nedenle genç kadınla tartışmaya başladı.

Tartışmanın büyümesiyle şüpheli şahıs yanında taşıdığı bıçağı çıkartarak genç kadının üzerine yürüyerek hakaretler savurup galiz küfürler etti. Çevredeki vatandaşlar ise korku dolu anları izleyip, olayı anlamaya çalışırken saldırgan şahsın durakta inmesiyle saldırı son buldu.

20 Suçtan Kaydı Var ve Dışarda Serbest!

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 24 Kasım'da Kadıköy-Tavşantepe metro içerisinde saldırganın bir yolcuyu bıçakla tehdit ederek hakaretlerde bulunduğunun görüldüğü belirtildi.

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şüpheliyi yakalamak için detaylı bir çalışma başlatıldığı aktarılan açıklamada, "Yapılan araştırmalarda, görüntüyü paylaşan şahsın mağdur şahıs olmadığı paylaşım yapan kişinin alıntı yaparak paylaştığı tespit edilmiştir.

Çevrede yapılan çalışmalar sonucu görüntülerdeki şahsın E.Y. (32) olduğu tespit edilmiştir. Yapılan çalışma sonucu şahıs 02:30 sıralarında yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahsın yapılan incelemesinde 20 adet suç kaydının olduğu anlaşılmıştır. Yakalanan şahıs hakkında adli tahkikat başlatılmıştır” detayına yer verildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili açıklamada olayla ilgili derhal soruşturma başlatıldığı ve yakalanan şüpheli E.Y.'nin bugün itibariyle adliyeye getirileceği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, "Soruşturmamız kapsamında maddi gerçeğin her yönüyle açığa çıkmasını sağlayacak deliller süratle toplanmakta olup, ayrıca eyleme maruz kalan mağdurların korunmaları yönünde gerekli tedbirler de alınmaktadır" bilgisi aktarıldı.