Köklü Değişim Gençlik Kolları’ndan İzmir’de Gazze’ye Destek
06 Haziran 2024

Köklü Değişim Gençlik Kolları’ndan İzmir’de Gazze’ye Destek

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Gençlik Kolları, kampüslerde Gazze için düzenlediği gösterilere İzmir’de "Refah Yanıyor Gazze Ölüyor" başlıklı yürüyüş ve basın açıklamasıyla devam etti.

Dokuz Eylül, Katip Çelebi, Tınaztepe, Bakırçay ve Ege Üniversitesi öğrencilerinin destek verdiği basın açıklamasını İzmir Çevik Bir Meydan'ında gerçekleştirildi.

Köklü-Değişim-Gençlik-Kolları’ndan-İzmir’de-Gazze’ye-Destek-8.jpg

Köklü Değişim İzmir Temsilcisi Murat Özdemir’in okuduğu basın açıklaması metninde, Gazze için somut atmayan yöneticiler muhasebe edildi ve harekete geçmek için çağrıda bulunuldu:

“Bizler bugün gökleri ve yerleri titreten bu katliamlarda, kalpleri titremeyen, bir türlü harekete geçmeyen, gereğini yapmak yerine hamaset yapan, boş sözlerle hala günü kurtarmaya çalışan yöneticilere, güç ve otorite sahiplerine seslenmek, onları muhasebe etmek için toplandık.”

Köklü-Değişim-Gençlik-Kolları’ndan-İzmir’de-Gazze’ye-Destek-1.jpg

Yöneticilerin Gazze’de soykırım sürerken aylarca sadece izlediğne ve somut hiçbir adım atmadıklarına dikkat çekilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bebekler bombalar altında can verirken, bu gözü dönmüş katiller sürüsüne karşı bir tek uçak, havalandıramadınız. Sonra açlıktan ölümler başladı ama sizler İsrail izin vermediği için en temel gıda maddelerini dahi sokamadınız.

Şimdi ise Refah’ta çadırlarda yaşamak zorunda kalan kardeşlerimiz yakılarak katlediliyor fakat ne var ki sizler yine seyrediyor ve sadece kınıyorsunuz.

Yeter artık! Söz zamanı bitti. Kelimeler tükendi!

Cılız kınama mesajlarınızı kimse ciddiye almıyor!

Hiç kimsenin kalbini soğutmuyor. İşgalci varlığını tedirgin dahi etmiyor. Buna rağmen hala utanmadan kınamaya devam ediyorsunuz. Kınama, zayıf ve çaresizlerin söylemidir.”

Tekbirler ve “Ordular Aksa’ya” sloganlarıyla sona eren açıklamanın ardından Gazze ve işgal altındaki İslam beldeleri için dua edildi.

Köklü-Değişim-Gençlik-Kolları’ndan-İzmir’de-Gazze’ye-Destek-3.jpg

Köklü-Değişim-Gençlik-Kolları’ndan-İzmir’de-Gazze’ye-Destek-5.jpg