Köklü Değişim’den 5 İlde Basın Açıklaması: “Gazze Ölüyor! Yöneticiler İzliyor”
08 Aralık 2023

Köklü Değişim’den 5 İlde Basın Açıklaması: “Gazze Ölüyor! Yöneticiler İzliyor”

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim, bugün Cuma namazında sonra 5 ilde “Gazze Ölüyor! Yöneticiler İzliyor” başlıklı basın açıklaması düzenledi.

Köklü Değişim, iki ayı aşkın zamandır Gazze’de devam eden gasıp Yahudi varlığının vahşi saldırılarına karşı Filistin’deki Müslümanlara destek vermek ve İslam beldelerinin başındaki yöneticileri muhasebe etmek ve görevlerini hatırlatmak için 5 ilde meydanlara indi.

Diyarbakır, Van, Mersin, Adana ve Gaziantep’te düzenlenen basın açıklamasında, 17 Milyon fiili askeri, binlerce uçağı, on binlerce tankı, füzeleri, savaş gemileri olan Müslümanların başındaki yöneticilerin gözleri önünde devam eden katliamlar hatırlatıldı.

Köklü Değişim’in Filistin’deki katliamların başladığı ilk günden beri aksiyon aldığına ve “Ordular Aksa’ya” çağrısıyla köklü çözümü sunduğuna değinildi ve işgalin kınama mesajlarıyla bitmeyeceği, meselenin BM’ye havale edilerek çözülmeyeceği, Filistin meselesini BM’ye havale etmenin kurdu kuzuya teslim etmek olduğu, ABD’nin iki devletli çözüm planının bir şer tuzağı olduğu yeniden hatırlatıldı.

Müslümanlar, meydanlarda Vahşi “İsrail”in durdurulmasını ve yok edilmesini istediği halde, İslam beldelerinin yaptıkları kısaca şöyle özetlendi:

Mısır, Gazze’nin dünyaya açılan tek kapısı olan Refah sınır kapısını kapattı! Ürdün, uçaktan paraşütle birkaç tıbbı yardım malzemesi atmakla övündü! Katar, arabulucu rolüne soyunmuş vaziyette. Suudi Arabistan, Gazze ölürken festivallerde oyun ve eğlence peşinde. BAE(Birleşik Arap Emirlikleri), ‘İsrail’ ile yeni iş birliği anlaşmaları imzalıyor! Türkiye, bir yandan içeriğini kimsenin bilmediği diplomasi trafiği yürütürken diğer yandan limanlarını ‘İsrail’e yük taşıyan, çelik taşıyan, barut taşıyan gemilere açmış durumda. Bu belirsiz diplomasi trafiğinde Türkiye; işgalci varlığı ‘İsrail’e gönderdiği yüzlerce gemiyle Gazzeli Müslümanların katledilmesinde kullanılan malzemeleri tedarik etti.”

Ardından Müslümanların başındaki yöneticileri hareket geçmeleri için çağrıda bulunuldu:

“Ey Müslümanların başındaki yöneticiler sizi Allah’ın azabıyla uyarıyoruz Allah’tan korkun! Allah’tan korkun! Ordularınızı Aksa’ya, Gazze’ye, Filistin’e gönderin. Kardeşlerimizi kurtarın!”

“Birilerini Temize Çıkarma, Birilerini Savunma Derdimiz Olmamalıdır”

Müslümanlara seslenilen kısımda ise tek derdin Gazze olması gerektiği ifade edilirken şu çağrıda bulunuldu:

“Vakit, siyasi tavır alma vakti değildir. Vakit, birilerini koruma, kollama vakti değildir. 20 bine yakın kardeşimiz öldürülmüşken, Gazze ateş altındayken, her on dakikada bir çocuğumuz şehit edilirken, Gazze harabeye dönmüşken birilerini temize çıkarma, birilerini savunma derdimiz olmamalıdır.”

“Meydanlar Hilafet Sesleriyle İnliyor!”

Kimin bu katliamlara son vereceğinin tek tek sorulmasının ardından sömürgeci kafirlerin birleştiğini ama Ümmet-i Muhammed’in darmadağınık olduğunun altı çizilerek çözüm sunuldu:

“Gazze ölüyor dedik! Evet Gazze ölüyor ama ümmet diriliyor! Gazze tüm maskeleri bir bir düşürdü. Perdeleri ortadan kaldırdı! Yeni bir dünyanın kapılarını araladı!
Meydanlar Hilafet sesleriyle inliyor! Müslümanlar Hilafet taleplerini artık çok daha gür bir sesle dile getiriyor. Hilafet olmadan Müslümanları koruyacak kimsenin olmadığını görüyor ve Hilafeti istiyor! Kafirler için son yaklaştı! Müslümanlar birleşip Hilafeti kurduğunda yıllardır Müslümanları katleden, sömüren, yer altı ve yer üstü zenginliklerini talan eden, ülkelerini harabeye çeviren Amerika ve İngiltere bu topraklardan defolup gidecektir!”

“Ordularını kışlalara hapsedip kınamanın ötesine geçmeyen, kardeşlerimizi acılarıyla baş başa bırakan yöneticileri sana şikayet ediyoruz.
Boş konuşup iş yapmayan yöneticileri sana şikayet ediyoruz. Ordular Aksa’ya çağrılarına icabet etmeyerek Müslümanların kanlarını yerde bırakan yöneticileri sana şikayet ediyoruz.” İfadelerinin yer aldığı dua ile programlar sona erdi.

Diyarbakır

Köklü Değişim, Diyarbakır’daki “Gazze Ölüyor Yöneticiler İzliyor” başlıklı basın açıklamasını Diyarbakır Ulu Camii'de gerçekleştirdi.

Basın açıklamasını, Köklü Değişim Diyarbakır Temsilcisi Burhan Ercan okudu. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen programda sık sık “Ordular Aksa’ya” sloganları atıldı.

Köklü-Değişim,Köklü-Değişim’den-5-İlde-Basın-Açıklaması,-“Gazze-Ölüyor!-Yöneticiler-İzliyor”,Diyarbakır-1.jpg

Köklü-Değişim’den-5-İlde-Basın-Açıklaması,-“Gazze-Ölüyor!-Yöneticiler-İzliyor”Diyarbakır-2.jpg

Van

Köklü Değişim, “Gazze Ölüyor Yöneticiler İzliyor” başlıklı basın açıklamsının Van’da Cuma namazını müteakiben Hz.Ömer Camii'nde düzenledi.

Gökhan Kılıç’ın okuduğu basın açıklamasının ardından program, İbrahim Karademir'in duasıyla sona erdi. Vanlı Müslümanlar yoğun teveccühüyle gerçekleştirilen basın açıklamasında yöneticilerin somut atması ve artık orduları hareket geçirmeleri için çağrıda bulunuldu.

Köklü-Değişim’den-5-İlde-Basın-Açıklaması,-“Gazze-Ölüyor!-Yöneticiler-İzliyor”vAN-1.jpg

Köklü-Değişim’den-5-İlde-Basın-Açıklaması,-“Gazze-Ölüyor!-Yöneticiler-İzliyor”VAN-2.jpg

Mersin

Köklü Değişim, Mersin’deki basın açıklamasını Ulu Camii’de Cuma namazının müteakiben Köklü Değişim Mersin Temsilcisi Hasan Gümüş, okudu. Programda şairHüseyin Öztürk, duygu yüklü “Gazze’den Serzeniş” isimli şiirini seslendirdi. Programa destek veren Müslümanlar sık sık tekbirler getirdi.

Köklü-Değişim,Köklü-Değişim’den-5-İlde-Basın-Açıklaması,-“Gazze-Ölüyor!-Yöneticiler-İzliyor”Mersin-1.jpg

Köklü-Değişim’den-5-İlde-Basın-Açıklaması,-“Gazze-Ölüyor!-Yöneticiler-İzliyor”Mersin-2.jpg

Adana

Köklü Değişim, Adana’da Ulu Camiinde Cuma namazına müteakip gerçekleştirdiği programda, “Gazze Ölüyor! Yöneticiler İzliyor” başlıklı basın açıklamasını Muhammed Babahanoğlu, okudu. Adana’da da sık sık “Ordular Aksa’ya” sloganlarıyla yöneticilere harekete geçme çağrısı yapıldı.

Köklü-Değişim’den-5-İlde-Basın-Açıklaması,-“Gazze-Ölüyor!-Yöneticiler-İzliyor”Adana-1.jpg

Köklü-Değişim’den-5-İlde-Basın-Açıklaması,-“Gazze-Ölüyor!-Yöneticiler-İzliyor”-Adana-2.jpg

Gaziantep

Köklü Değişim, Gaziantep’teki basın açıklamasını Ulu Camii'nde gerçekleştirdi. "Gazze Ölüyor, Yöneticiler İzliyor" başlıklı basın açıklamasını Ferhat Okur, okudu. Şiddetli yağmura rağmen çağrıya icabet eden Müslümanlar, tekbirler getirip, programın sonundaki yapılan duaya güçlü bir şekilde katılım gösterdi.

Köklü-Değişim,-5-ilde-“Gazze-Ölüyor!-Yöneticiler-İzliyor”-başlıklı-basın-açıklaması-düzenledi,Gaziantep-1.jpg

Köklü-Değişim,-5-ilde-“Gazze-Ölüyor!-Yöneticiler-İzliyor”-başlıklı-basın-açıklaması-düzenledi,Gaziantep-2.jpg