KD Gençlik Kolları ‘Eğitim Konferansı’ Düzenledi
09 Ekim 2017

KD Gençlik Kolları ‘Eğitim Konferansı’ Düzenledi

2017-10-02 12:46:26 | Köklü Değişim Medya | KD Gençlik Kolları ‘Eğitim Konferansı’ Düzenledi

Köklü Değişim Gençlik Kollarının düzenlediği “Çürütülmüş Bir Nesilden Altın Bir Nesle” başlıklı eğitim konferansı Ankara ‘Köklü Değişim Medya Genel Merkezi Konferans Salonu'nda yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Gençlik Kollarının düzenlediği “Çürütülmüş Bir Nesilden Altın Bir Nesle” konulu eğitim konferansı Ankara ‘Köklü Değişim Medya Genel Merkezi Konferans Salonu'nda yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Köklü Değişim Gençlik Kollarının organize ettiği konferansta, Mühendis Mehmet Çetinbudak"Gençliğimizi İfsat Eden Eğitim Sisteminin Bozuklukları" başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Çetinbudak sunumunda; Laikliğe dayalı karma eğitim sisteminin bozuklukları, sürekli değişen müfredatın genç nesilleri başarısızlığa mahkûm ettiği, öğretenin de öğrenenin de ilim adına hiçbir ilerleme sağlayamadığı, eğitim gören birçok gencin gelecek ile alakalı endişeler taşıdığı ve aldığı eğitimin hayat sahasında çok fazla yeri olmadığını vurguladı.

Eğitim konferansının diğer konuşmacısı olan Öğretmen Hasan Bayer "Geleceğimizi Kurtaracak Altın Neslin İnşaası" başlıklı sunumunu yaptı.

Bayer sunumunda; Meselenin aslında bugün değil 3 Mart 1924'de İslam'ın hayat sahasından uzaklaştırılması ile başladığını, gayri İslâmî eğitim müfredatlarının Müslümanlar üzerinde uygulanması suretiyle devam ettiğini, batı kültürünün eğitim yoluyla topluma verildiğini bunun sonucunda genç bireylerin batıya ait gayri ahlaki değerleri savunur hale geldiğini ifade etti.
Bayer, bugünkü sorunlardan çıkış yolunun da ancak İslâm akidesine dayalı eğitim sisteminin uygulanması ile mümkün olacağını vurguladı.

Katılımın oldukça yoğun olduğu eğitim konferansı, Soru-Cevap bölümü ile sona erdi.

Foto Galeri