Kasapoğlu, Konya’daki Oyunları “İslam Alemine Layık” Olarak Tanımladı
11 Ağustos 2022

Kasapoğlu, Konya’daki Oyunları “İslam Alemine Layık” Olarak Tanımladı

Köklü Değişim Medya
  • 417

Köklü Değişim Medya

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, kadınların bedenlerinin çıplak sergilendiği, erkeklerin ve yarı çıplak kadınların dans ettiği Konya’da düzenlenen “İslami Dayanışma Oyunları”nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Tüm İslam alemine layık bir şekilde mükemmel bir organizasyonu gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Müslüman Türkiye halkından ciddi tepkiler alan adı hariç baştan sona her şeyi batıl ve Batılı bozuk yaşam tarzını empoze eden “İslami Dayanışma Oyunları” başladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 5’inci İslami Dayanışma Oyunları’nın açılış töreninde bir konuşma yaptı. Bakan Kasapoğlu, 56 ülkeden 4 binden fazla sporcu ve binlerce sporseverin oyunlara katıldığını belirtti. Kasapoğlu, “Sporun başkenti olarak sporun evrensel mesajını, Konya'dan tüm dünyaya güçlü bir şekilde haykıracağız. İnşallah hep birlikte şehrimize, Türkiye'mize yaraşır*, tüm İslam alemine layık bir şekilde mükemmel bir organizasyonu gerçekleştireceğiz**. Biliyoruz ki uluslararası spor organizasyonlarının sadece bir sportif etkinlik olmaktan öte, anlamı var. Sporun birleştirici gücü böylesine organizasyonlarda çok daha farklı bir şekilde meydana çıkıyor. Ülkelerimiz arasındaki bağın, ülkelerimiz arasındaki gelişmesine vesile oluyor. Zira bugün yeryüzü barışa ve esenliğe birbirinin hukukunu korumaya hazır*” ifadeleriyle tepki gören oyunlar hakkında açıklamada bulundu.

İslam Ülkelerinin Dayanışması Olarak Lanse Ediliyor

Müslüman coğrafyası işgaller, katliamlar ve sefalet altındayken oyunlardaki dayanışmadan bahseden İslami İş Birliği Teşkilatı Genel Sekreteri Hüseyin İbrahim Taha da İslam ülkelerinin bir araya gelmesinin önemli olduğunu belirterek, “İslam ülkelerinin dayanışması ve bir araya gelmesi, insanların tanışması ve kaynaşması adına bu tür organizasyonlar önemli rol oynamaktadır. Yine aynı şekilde İslam İşbirliği Örgütü üye ülkelerinin gençliği ve sporun ilerlemesine olan bağlılığının bir kanıtı olarak, aynı zamanda çok kültürlülüğü ve kültürler arası diyalogu güçlendirmeye ve İslami coğrafyadaki insanları bir araya getirmek ve İslami değerleri pekiştirmek adına önemli bir adım atmış olduk. Burada 4 bin sporcuyu bir araya getiren Türkiye'yi tebrik ediyor ve İslami dayanışmanın somut bir örneği olması nedeniyle dünyanın en önemli spor etkinlikleri arasında sayıla bu etkinliği düzenlediği için teşekkür ediyorum” dedi.

İslam Adı Altına Batı Kültürü Empoze Ediliyor

Müslümanlara Batılı bozuk yaşantı tarzı ve kültürünü empoze eden yarışmalarla ilgili olarak Uluslararası İslami Dayanışma Spor Federasyonu (ISSF) Başkanı ve Suudi Arabistan Spor Bakanı Prens Abdülaziz bin Turki el-Faysal ise yaptığı konuşmada, “Bugün bu önemli toplantıda tek bir bayrak altında, daimi kardeşlik, büyük bir hedef etrafında buluşuyoruz. Çünkü İslam'dan daha yüce ve daha barışçı daha güzel bir din yoktur. Çünkü İslam ilk yıllarından itibaren spora özendirmiş, yüzmeye, atıcılığa ve at biniciliğine, insanları desteklemiş ve onları bu sporları yapmalarına bir şekilde rehberlik etmiştir” ifadelerini kullandı.

El-Faysal, Türkiye’nin önemli bir adım attığını belirterek, ''İslami İş Birliği örgütünün desteğiyle ve ona tabi olan müesseselerinde katılımıyla önemli organizasyonlara imza attık. Bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin de amacı netti. Değeri yüksek ve kardeşlik durumunu destekleyen önemli bir adım atmıştır. Bugün 5'incisi düzenlenen ve 24 farklı branşta olimpiyat oyuncularının da katılımıyla düzenlenen bu buluşmada 54 ülkeden kadın ve erkek sporcular yarışacaktır. Bu büyük buluşmaya katılan her sporcu gerçek rekabetin temiz yüzünü ve sahip olduğu büyük spor değerlerini ortaya koyacaktır" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Hayırlı Uğurlu Olsun”

Konuşmaların sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın deklarasyonuyla yarışlar resmi olarak başladı. Erdoğan, “5. İslami Dayanışma spor faaliyetlerini başlatıyorum. Tüm emeği geçenleri, şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.