İstanbul'dan Haykırış: "57 Lider 1 Halife Etmiyor!"
20 Kasım 2023

İstanbul'dan Haykırış: "57 Lider 1 Halife Etmiyor!"

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Silivri Temsilciliği Mimar Sinan Camiinde Cuma namazı sonrası "Gazze’de Zulüm Bitmiyor, 57 Lider 1 Halife Etmiyor!" başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.

Köklü Değişim Silivri Temsilcisi Rıdvan Erden yaptığı basın açıklamasında şunları dile getirdi: "57 ülke lideri bir araya geldiniz de hiçbirinizin aklına, milyonlarca askerlerden oluşan orduları harekete geçirmek gelmedi mi? Güce karşı güç ile karşı konulacağı, bu işgalci Yahudilerin ancak güçten anlayacağı hiçbirinizin aklına gelmedi mi? Kara, hava ve deniz güçlerinizle, donanımlı askerlerinizle 'Artık bu soykırıma bir son verelim!' demek hiçbirinizin aklına gelmedi mi?

Hadi, bu aklınıza gelmedi. En azından tüm diplomatik, askeri ve ticari ilişkilerinizi kesmekte mi gelmedi? Kınamaktan, 'iki devletli çözüm' denilen ihanetten, Birleşmiş Milletleri göreve çağırmaktan, Uluslararası Ceza Mahkemesi savcısından soruşturma talep etmekten başka somut hiçbir adımda mı aklınıza gelmedi?

Bu bildiride yazdığınız cümlelerin, yıllardır tekrarlayıp durduğunuz sözlerin bu işgalci Yahudi varlığını durdurmadığını, aksine daha da cesaretlendirdiğini bilmiyor musunuz? On binlerce ton bombalarla yıkılmış binaların enkazları konuşuyor, işitmiyor musunuz? Daha dünyaya gözünü yeni açmış bebeklerin o masum bedenlerine, annelerinin eli değmeden bombalar değiyor, görmüyor musunuz?

Tüm insanlık duydu da sadece sizler duymadınız ve görmediniz! Dağlar taşlar eridi de bir sizlerin kalpleri erimedi.

İşte hepimiz gördük ki 57 lider, bir Halife etmedi ve etmiyor.

Müslümanların kanları, parçalanmış bedenleri, katledilmiş bebekleri, kirletilmiş namusları bu 57 lideri harekete geçirmeye yetmiyor!

Allah aşkına ne için toplandınız? Daha neyi bekliyorsunuz? Oradaki tüm Müslümanların yok olmasını mı? Gazze’de tek bir canlının kalmamasını mı?"

Yoğun katılımla gerçekleştirilen basın açıklaması dua ile sonlandırıldı.