loader
“İSRAİL” MESCİD-İ AKSA’NIN ANAHTARLARINA EL KOYDU!

“İSRAİL” MESCİD-İ AKSA’NIN ANAHTARLARINA EL KOYDU!

Köklü Değişim Medya

Filistin Bilgi Merkezi, dün öğle saatlerinde yaptığı açıklamada, “İsrail” işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’ya ait tüm anahtarlara el koyduğunu bildirdi.

Bilgi Merkez dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İşgal güçleri Mescid-i Aksa Vakfı Müdürünü ve yanında bulunan vakıf çalışanlarını camiden dışarı çıkartmaya çalışıyor" dedi. Merkez ayrıca Gasıp Yahudi varlığı “İsrail” askerlerinin Mescid-i Aksa'nın anahtarlarına el koyduğunu açıkladı.

Filistin Vakıflar ve Din İşleri Bakanlığı ise yaptığı açıklamada, ‘işgal güçlerinin bugün camiye ani ve barbarca bir şekilde herhangi bir sebep göstermeden baskın düzenlediğini ve sağlık personelinin yaralıları oradan tahliye etmesine izin vermediğini’ söyledi.

Öte yandan Kudüs minarelerinden, “İsrail” işgal güçlerinin kuşatmasını kırmak için tüm Filistin halkına çağrıda bulunuldu.

“İsrail” Saldırılarında Yüzlerce Müslüman Yaralandı!

Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre, "Müezzinler, Batı Şeria'nın çeşitli şehirlerindeki halkı, işgalcileri geri çekilmeye zorlamak için Kudüs'teki kardeşlerinin yanında yer almaya çağırdı” ifadeleri kullanıldı.

Filistin Kızılay Derneği'nin aktardığına göre, dün (Pazartesi) Filistinlilerle “İsrail” polisi arasında işgal altındaki Doğu Kudüs'teki Mescid-i Aksa’nın avlusunda yaşanan çatışmalarda yüzlerce kişinin yaralandığı belirtildi.

Dernek yaptığı kısa açıklamada, yüzlerce yaralı olduğunu ve bu yaralılardan 50'ye yakınının Kudüs'teki hastanelere ve sahra hastanesine sevk edildiğini söyledi.

“İsrail” polisi mübarek Ramazan ayının başından itibaren, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinli Müslümanlara vahşice saldırıyor.

İşgal güçlerine direnen kadın erkek yüzlerce Müslümana karşı Yahudi varlığı, göz yaşartıcı gaz, plastik mermi ve ses bombalarıyla müdahale ediyor.

“İsrail” Türkiye’de 10 Şehirde Protesto Edildi

Köklü Değişim’in organize ettiği ve başta Ankara ve İstanbul olmak üzere yurdun dört bir yanında gerçekleştirilen basın açıklamalarında, sadece kınamayla zulmü geçiştiren İslam beldelerindeki yöneticilere seslenildi

Köklü Değişim tarafından organize edilen basın açıklaması ve protestolar Ankara, İstanbul, Van, Hatay, Adana, Mersin, Kahramanmaraş, Bursa, Şanlıurfa, Gaziantep olmak üzere 10 şehirde yatsı namazı sonrası gerçekleştirildi.

Protestolarda, Müslümanlar sık sık tekbirler getirdi ve “Ordular Aksa’ya, Mehmetçik Kudüs’e” talepleri dille getirildi.

Basın Açıklamasının tam metnini aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:

https://www.kokludegisim.net/haberler/turkiye_ayakta_biz_yahudileri_degil_suspus_olanlari_normallesenleri_kiniyoruz

SON HABERLER