loader
İSLAM DÜŞMANLARI, ENES KARA’NIN İNTİHARI ÜZERİNDEN KOKUŞMUŞ NİZAMI TEMİZE ÇIKARMAYA ÇALIŞTI

İSLAM DÜŞMANLARI, ENES KARA’NIN İNTİHARI ÜZERİNDEN KOKUŞMUŞ NİZAMI TEMİZE ÇIKARMAYA ÇALIŞTI

Köklü Değişim Medya

Her olumsuzluğu İslam’a olan kin ve nefretlerini kusmak için fırsata çeviren azgın güruh, bu kez de cemaat yurdunda canına kıyan Enes Kara’nın cesedi üzerinde tepiniyor.

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olan Enes Kara, dün sabah saatlerinde ölü olarak bulundu. Arkadaşlarına gönderdiği intihar videosunda, mevcut laik kapitalist nizamın acımasızlığından ve gelecek kaygısından şikayet eden Kara, ateist olduğunu da itiraf etmişti. Ailesinin belki bu bozuk nizam içinde düzgün bir şahsiyet kazanması umuduyla yerleştirdiği cemaat yurdundaki uygulamalardan da şikayet eden genç 7. kattan atlayarak intihar etmişti.

Oysa Enes, İslam düşmanlarının özgürlük diye propagandasını yaptığı ateizm ile bu dünyaya neden geldiği, nereye gideceği, ahiret inancı unutturulmuş, videoda 25 olan ortalamasının 60 olması gerektiğinden, gelecek kaygısından, ilerde yaşayacağı zorluklardan ve bir yarış atına dönüştürüldüğünden de bahsetmişti. Rızık ve ecel mefhumu, laik kapitalist nizamın eğitim müfredatında verilen fikirlerle değiştirilen genç, aslında bozuk nizamın kurbanı olmasına rağmen uyuşturucu müptelası sözde sanatçı, oy toplama telaşına düşmüş siyasetçi ve bir grup azılı İslam düşmanı tarafından fırsata çevrildi. Videodaki cemaat yurdu ile ilgili kısmı cımbızlayan bu fırsatçılar, İslam’a saldırarak övdükleri o kokuşmuş nizamı temize çıkarmaya çalıştılar. Oysa son beş yılda bu bozuk batıl nizamın zulmünden, baskısından bunalan 15 bin kişi intihar ettiğinde başını devekuşu gibi kuma gömen azgın güruh işin içinde cemaat yurdu olunca kafasını kumdan çıkarıp, İslam’a olan kin ve nefretlerini kustular.

Kara’ya ait videoda, “Herkes doktorluktan kaçıyor, çünkü mobbing var, uzun süreli nöbetler var, hastadan şiddet görme ihtimali var, köle gibi çalışıyorsunuz, ben böyle bir gelecek istemiyorum. Bulunduğum cemaat yurdunda namaz kılma ve cemaatin dersine katılmak zorunlu, verdikleri kitapları okumak zorunlu, kendim Müslüman değilim, ailem bilmiyor, buradan ayrılmak istediğimi söylediğimde hayır cevabını aldım” ifadeleri yer aldı.

Enes Kara’nın babası Mehmet Kara yaptığı açıklamada, "Sürekli telefonla oynuyordu. İçine kapanık birisiydi. Fazla konuşmazdı. Çevresiyle falan da konuşmazdı. Videosunu izledim. Kaldığı yer güzel insanların kaldığı yer. Talebelerin kaldığı yer. Orada kalmasını tavsiye ettim. Devlet yurdunda başvuru yapmadık. Durumumuz iyi. Manevi olarak ahiretine faydası olsun istedim. Ben 25 yıldır Risale-i Nur okuyorum. Bir zararını görmedim. Ben bu cemaatin 25 yıldır içindeyim. Kaldığı yerde hiçbir sorun yoktu. Sürekli arkadaşlarıyla iletişim halindeydik. Birkaç ay kalır sonra alışır dedim.  Cenazeyi aldık şu an dönüyoruz Hatay’a. Biz kimseden şikayetçi değiliz. Olaydan sonra durumunu daha iyi anladık." İfadelerine yer verdi.

İntiharların Sebebi Laik Kapitalist Nizamdır

Laik kapitalist nizamın esir aldığı tüm dünyada her sene binlerce intihar vakası gerçekleşiyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınladığı istatistiklere göre sıralamada ilk on sırada sırasıyla Rusya, Güney Afrika, Güney Kore, ABD, Japonya, Fransa, Hindistan, Almanya, İngiltere ve Brezilya yer alıyor.

İntihar eden insanların bıraktıkları notlara bakıldığında görülen sorunlar içinde geçim, gelecek kaygısı ön plana çıkıyor. Umutsuzluktan başka bir şey vadetmeyen kokuşmuş nizam, bir avuç elitin tahakkümünü muhafaza ederken, insanları sefalete sürükleyerek yaşama sevincini ellerinden alıyor. İnançsızlığın aşılandığı eğitim ile de insanların hayata gelme gayesi ve hayatın sona ermesiyle nereye gidileceği hakikati de unutturuluyor. İnsan öğüten değirmen kapitalizm her dakika kurbanlarına yenisini eklerken, maskesi düşüp çirkinliği ortaya çıkan bu nizamı özgürlük olarak tanımlayanlar İslam’a saldırarak rezaletin üstünü örtmeye çabalıyor.  

 

SON HABERLER