loader
ERDOĞAN: “KANAL İSTANBUL İHALE SAFHASINA GELDİ”

ERDOĞAN: “KANAL İSTANBUL İHALE SAFHASINA GELDİ”

Köklü Değişim Medya

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgını için yeni tedbirlerin alınacağını duyurdu. Erdoğan ayrıca Varlık Fonu ve “Kanal İstanbul” projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Koronavirüs Salgını İçin Yeni Tedbirler Olacak Mı?

Vaka sayılarının artması, vefatın bu noktada artması, bunlar şu anda bizim bu süreçteki en önemli üzüntü duyduğumuz tablodur. Özellikle maske, mesafe, bunlar bizim için çok çok önemli fakat buna dikkat edilmediği sürece, hele hele büyükşehirlerde bunun artarak devamı kaçınılmaz hale geliyor.

Vatandaşlar hala kapalı mekanlarda dikkatli davranmıyor. Biz şu anda Sağlık Bakanlığımızın da attığı adımlarla tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız. Bilim Kurulu önerileriyle bu tedbirleri alacağız

"Aşıyla İlgili Faaliyetler Hızla İlerliyor"

Aşıyla alakalı olarak da bizim kendi faaliyetlerimiz hızla ilerliyor. Aşı ithali noktasında görüşmelerimiz var. Sayın Putin'le yaptığım görüşmeler var. Çin Sağlık Bakanı ile Sağlık Bakanımın yaptığı görüşmeler var.

"Varlık Fonu'nu Farklı Bir Yere Oturtmak İstiyoruz"

Önümüzdeki sürece yönelik Varlık Fonu'nu küresel anlamda çok daha farklı bir yere oturtmak istiyoruz. Başkan benim, aldığımız kararları uyguluyoruz.

"Kanal İstanbul'a Yoğun Talep Var"

Yatırımlarda herhangi bir durma söz konusu değil. Yatırımlarımız devam ediyor. Bunlar içerisinde bir numaralı proje Kanal İstanbul. Kanal İstanbul projesiyle ilgili yerli ve küresel yoğun bir şekilde talepler artıyor. Projenin mimari teknik boyutları hazır artık ihale safhasına geldi. Bu adımı en kısa sürede atarak İstanbul farklı bir görünüme ve uluslararası anlamda farklı bir güce ulaşacaktır.”

SON HABERLER