loader
AK PARTİ’NİN HANİ İLÇE BAŞKANLIĞI’NA MOLOTOFLU SALDIRI DÜZENLENDİ

AK PARTİ’NİN HANİ İLÇE BAŞKANLIĞI’NA MOLOTOFLU SALDIRI DÜZENLENDİ

Köklü Değişim Medya

AK Parti'nin Diyarbakır Hani İlçe Başkanlığı’na kimliği belirsiz bir kişi tarafından molotof kokteyli atıldı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, saldırgan ve ona yardım ettiği belirlenen bir kişi gözaltına alındı.

Olay, dün saat 20.55’te Diyarbakır'ın Hani ilçesinde meydana geldi. Zirve Mahallesi'nde bir binanın 2’nci katında bulunan AK Parti Hani İlçe Başkanlığı’nın olduğu binanın önüne gelen kimliği belirsiz bir kişi önce çevreyi kontrol etti. Ardından yanında getirdiği mololof kokteylini ateşe verdikten sonra parti binasına atarak uzaklaştı.

Parti binasında kimsenin bulunmadığı sırada gerçekleştirilen saldırıda içeriye düşen molotof nedeniyle küçük çapta yangın çıktı. Bazı eşyaların zarar gördüğü saldırının ardından alevleri fark eden çevrede oturanlar polise ihbarda bulundu.

Olay yerine kısa sürede çok sayıda polis ekibi sevk edildi. İlçe binasında küçük çaptaki yangın ise itfaiye ekiplerince söndürüldü. Ölen ya da yaralanın olmadığı olayda güvenlik güçleri saldırganı yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı.

Güvenlik kamerası kayıtlarından yola çıkan polis, saldırgan M.E. ve ona yardım ettiği belirlenen Ş.B.yi operasyonla yakaladı. Gözaltına alınan 2 şüpheli, sorgulanmak üzere Hani İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Soruşturma sürüyor.

Diyarbakır Valiliği’nden Açıklama

Diyarbakır Valiliği’nden olaya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"18.06.2021 günü saat 21.10 sıralarında Ak Parti Hani İlçe Binasına yönelik bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Söz konusu saldırıyla ilgili olarak, olayın faili olduğu tespit edilen M.E. ve olay esnasında gözcülük yapan Ş.B. isimli şahıslar yakalanarak Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alınmışlardır. Saldırıda kayda değer mal ve herhangi bir can kaybı olmamıştır. Konu ile ilgili tahkikat Hani Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde devam etmektedir."

SON HABERLER