Köklü Değişim ve Değişim TV Facebook Hesapları Kapatıldı
06 Haziran 2024

Köklü Değişim ve Değişim TV Facebook Hesapları Kapatıldı

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim ve Değişim TV Facebook hesapları Gazze haberleri gerekçe gösterilerek kapatıldı.

İşgalci ‘İsrail’in 7 Ekim’de başlayan ve yaklaşık 9 aydır devam eden barbar saldırılarını haberleştirdiğimiz ve Türkiye çapında gerçekleştirdiğimiz gösterileri yayınladığımız Facebook’taki Köklü Değişim ve Değişim TV hesaplarımız kapatıldı.

Köklü Değişim, İşgalci Yahudi varlığı “İsrail”in Gazze’ye yönelik insanlık dışı vahşi saldırılarına karşı Ekim ayından bu yana basın açıklaması, konferans, panel, yürüyüş ve çeşitli protesto gösterileri düzenliyor. Sosyal medya mecralarında yayınladığı yüzlerce içerikle Gazze’de sürdürülen “İsrail” vahşetine dikkat çekiyor.

Buna karşın sosyal medya platformu Facebook da ‘İsrail’ ile ilgili haberleri mercek altına alarak hesaplara kısıtlama uyguluyor ya da kapatıyor. Geçtiğimiz hafta Gazze paylaşımlarımızdan dolayı 15 yıllık Köklü Değişim sayfamızı kapatılırken, bu hafta da 140 bin takipçisi olan Facebook Değişim TV hesabımız kapatıldı.

Duyarlı Müslümanların ve dünya çapında ayağa kalkan vicdan sahibi kişilerin tepkilerine duyarsız kalan demokratik ve baskıcı rejimlerin, korku ve yıldırma yoluyla halkı baskılamaktan başka çareleri kalmadı.

Öyle ki halklar tarafından rağbet gören İslami paylaşımlar, sosyal medyada engelleme, sansür ve çeşitli karalamalar ile toplumun gözünden uzaklaştırılmaya çalışılıyor.

Düşünce ve ifade özgürlüğünü her fırsatta dile getiren laik demokratik Batılıların iki yüzlü tavrı ve kendi ideolojik fikirleriyle çelişmeleri fikren yenilgi içinde olduklarını ortaya koyarken bu çifte standart ve diktatörce tavrı takipçilerimizin ilgisine sunuyoruz.

Bu baskıcı uygulamalar Müslüman kitlelerin Filistin’e yönelik desteğinin, Gazze’ye yönelik duyarlı tavırların, zalimin karşısında duruşun önüne geçemeyeceği muhakkaktır.

Zamanı gelmiş bir fikrin karşısında duracak bir gücün olmadığını hatırlatırken, Köklü Değişim olarak “Suskunluğun Kırılma Noktası” şiarıyla 20 yıl önce çıktığımız bu yolda fikirlerimizden taviz vermeden yolumuzda emin adımlarla yürümeye devam edeceğimizi bir kez daha beyan ediyoruz.

Kapatılan Köklü Değişim ve Değişim TV Facebook sayfaları yerine açtığımız yeni sayfaların adresini siz kıymetli takipçilerimizle paylaşıyoruz:

Köklü Değişim Facebook Hesabı: https://www.facebook.com/kokludegisimmedia/

Değişim TV Facebook Hesabı: https://www.facebook.com/degisimtvmedya

#SuskunluğunKırılmaNoktası