loader
ERDOĞAN’DAN İSLAM DÜŞMANI MACRON’A DAYANIŞMA ÇAĞRISI

ERDOĞAN’DAN İSLAM DÜŞMANI MACRON’A DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Köklü Değişim Medya

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam düşmanı Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Erdoğan, Macron’a “Türkiye ve Fransa’nın dayanışma içinde hareket etmesini arzu ediyoruzçağrısında bulundu.

Rasulullah’a hakaret içerikli karikatürleri fikir ve ifade özgürlüğü kapsamında gören, Afrika’da Müslümanları katledip, sömüren ve “Fransa İslamı” diye çıkarılan son yasa ile Müslümanları baskı altına almaya çalışan Fransa, açık bir şekilde İslam’a olan düşmanlığını beyan ediyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, İslam’a düşmanlığını açık bir şekilde beyan eden Macron, Erdoğan ile Türkiye-Fransa ilişkileri ve bölgesel konular ele aldığını duyurdu.

Görüşmede Erdoğan, "Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile uzun bir aranın ardından yeniden görüştüklerini ve Macron’un şahsında Fransız halkını selamladığını" söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkem ve milletim adına salgında hayatını kaybeden Fransa vatandaşları için taziyelerimi sunuyorum” dedi.

Erdoğan, bu sene Ankara Anlaşması’nın 100’üncü yılı olduğuna değinerek, "Türkiye-Fransa ilişkilerinde liderler arasında tesis edilen diyaloğun her zaman büyük rolü olduğunu" ifade etti.

Erdoğan, "Türkiye-Fransa iş birliğinin çok ciddi bir potansiyeli olduğuna inandığını" açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İki güçlü NATO müttefiki olarak Avrupa’dan Kafkaslara, Ortadoğu’ya ve Afrika’ya uzanan geniş coğrafyada güvenlik, istikrar ve barış çabalarına önemli katkılar sağlayabiliriz. Ülkelerimizi, vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini tehdit eden terör örgütleriyle mücadelede de ortaklaşa atabileceğimiz adımlar var. Tüm bu hususlarda Türkiye ve Fransa’nın dayanışma içinde hareket etmesini arzu ediyoruz” çağrısında bulundu.

SON HABERLER