Diyarbakır’da “Toplumsal Çöküş - Sorunlar ve Çözüm” Söyleşisi Gerçekleştirildi
01 Şubat 2023

Diyarbakır’da “Toplumsal Çöküş - Sorunlar ve Çözüm” Söyleşisi Gerçekleştirildi

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya’nın organize ettiği “Toplumsal Çöküş - Sorunlar ve Çözüm” başlıklı kampanya kapsamındaki söyleşiler serisine STK temsilcileri, imam hatipler ve kanaat önderlerinin iştirak ettiği program ile Diyarbakır’da devam edildi.

Köklü Değişim Diyarbakır Ergani Temsilciliği’nin Esentepe Restorant'ta organize ettiği kahvaltı programında Köklü Değişim Yazarı Musa Bayoğlu, toplumsal çöküş için hazırlanan rapor hakkında bilgiler verdi. Dört başlıkta hazırlanan raporda, “Gençliği kaybediyoruz farkında mısınız?”, “Aileler parçalanıyor farkında mısınız?”, “Toplumsal çöküşün farkında mısınız?”, “İslam’dan uzaklaştığımızın farkında mısınız?” konularına değinildi ve istatistiki bilgilerle çöküşün vahameti gözler önüne serildi.

Köklü-Değişim,Diyarbakır,Toplumsal-Çöküş,Musa-Bayoğlu.jpg

Ardından Köklü Değişim Yazarı İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu, toplumsal çöküşün köklü çözümünü ortaya koyan sunumunu gerçekleştirdi.

İmamoğlu, İslam nizamı ile yönetilirken toplumun hangi duygu ve fikirlere sahip olduğunu anlatıp, günümüzde ise laik kapitalist nizam ile sahip olduğu bozuk fikirlere dikkat çekti.

Hizb-ut Tahrir’in kurucusu Takiyuddin Nebhani’nin “Suç ender görülüyorsa insan, sık görülüyorsa nizam bozuktur” sözünden hareketle çözümün bozuk nizamda olduğu yerine Raşidi Hilafet Devleti’nin kurulup İslam nizamı ile hükmedildiğinde köklü çözümün gerçekleşeceğinin altı çizildi.

Köklü-Değişim,Toplumsal-Çöküş,Diyarbakır,Abdullah-İmamoğlu.jpg

Sunumun ardından sıcak bir atmosferin hakim olduğu programa katılımcılardan gelen değerlendirmeler dinlenip, sorular yanıtlanarak devam edildi.

Köklü Değişim olarak, söyleşi programımıza icabet eden; STK temsilcileri, imam hatipler ve kanaat önderlerine ve diğer tüm katılımcılara iştiraklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu gibi verimli oturum ve toplantıların hayır kapılarını açmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Köklü-Değişim,Toplumsal-Çöküş,Diyarbakır,Söyleşi.jpg

Köklü-Değişim,Diyarbakır,-Söyleşi.jpg

Köklü-Değişim,Toplumsal-Çöküş,Diyarbakır,Söyleşi3.jpg

#TehlikeninFarkındamısınız