loader
AHLAKSIZ FİKİRLER SOSYAL MEDYADA

AHLAKSIZ FİKİRLER SOSYAL MEDYADA

Köklü Değişim Medya

Sosyal medyadan yayın yapan ahlaksız birçok kanal nesilleri ifsat etmeye devam ediyor. Bu konunun gün yüzüne çıkıp, gündeme taşınması üzerine harekete geçen Emniyet birçok kanalın kapatıldığını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), sosyal medyada genel ahlak kurallarına aykırı yayın yapan birçok kanalın kapatıldığını kamuoyuna duyurdu. Bu tür yayın yapan kanallar ile mücadele devam ederken, İstanbul Sözleşmesi ile kanunen topluma ahlaksızlık ve aykırı görüşler yayılıyor. Ayrıca Twitter'da da bu tür çirkin yayın yapan hesaplar bulunuyor. Topluma dört bir yandan bozuk, sapık fikirlerle saldırılırken, yetkililer sosyal medyada gündem olmadan harekete geçmiyor. 

EGM'den yapılan açıklamada, söz konusu kanallarda yer alan içeriklerde, çocukların psikososyal yönden gelişimlerinin olumsuz etkilenebileceği, aile ve toplum yapısını bozan, genel ahlak kurallarına aykırı ve çocuk cinsel istismarı ögeleri içeren ifadelerin yer aldığı belirtildi.

Yapılan çalışmalar neticesinde bu tarz yayın yapan içeriklerin kaldırılması ve şüphelilerin tespiti amacıyla ilgili bakanlıklar ve cumhuriyet başsavcılığı ile koordineli çalışmaların devam ettiğine işaret edilen açıklamada, suç teşkil ettiği değerlendirilen içerikler kaldırılarak kanallarının birçoğunun da kapatıldığı vurguladı.

Açıklamada ayrıca çocuk ve gençlerin bu tarz içeriklerden uzak kalmasını sağlamak amacıyla 'siber devriye' faaliyetlerinin aralıksız devam ettiği bildirildi.

Her ne kadar bu kanalları önlemeye yönelik çalışmalar sürdürülse de, İstanbul Sözleşmesi ile gençlik ifsat edilmeye devam ediyor.