KÖKLÜ DEĞİŞİM “YÜZYILIN ANLAŞMASI”NIN TEHLİKESİNE DİKKAT ÇEKTİ! - [GÜNCELLENDİ]
05 Şubat 2020

KÖKLÜ DEĞİŞİM “YÜZYILIN ANLAŞMASI”NIN TEHLİKESİNE DİKKAT ÇEKTİ! - [GÜNCELLENDİ]

Köklü Değişim Medya

ABD Başkanı küstah Trump ve işgalci Yahudi Varlığı Başbakanı Netanyahu’nun açıkladıkları ve adına “Yüzyılın Anlaşması” dedikleri plana cevap, Türkiye’nin farklı noktalarında yapılan basın açıklamalarıyla verildi.

29 Ocak 2020 Çarşamba akşamı İstanbul’da ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu önünde yapılan açıklamayla başlayan eylemler, Türkiye’nin 11 ilinde (Adana, Ankara, Bursa, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kahramanmaraş, İzmir, Tatvan/Bitlis, Van, Yalova) 31 Ocak 2020 Cuma günü Cuma namazı çıkışında yapılan basın açıklamalarıyla devam etti. 02 Şubat 2020 Pazar günü Aydın, Antalya ve Şanlıurfa'da öğle namazı çıkışında yapılan "Yüz Değil Bin Yıllık Plan Yapsanız da Kudüs Bizimdir Bizim Kalacak!" başlıklı basın açıklamaları serisi tamamlanmış oldu.

Korkak ve pısırık Arap yöneticilerini, ABD’ye dost ve müttefik diyen liderleri sevindiren bu anlaşma, Ümmet-i Muhammed’in öfkesini güçlendirip azmini biledi.

Yıllardır Ümmetin kanı Suriye, Afganistan, Myanmar, Filistin, Yemen ve sair beldelerimizde oluk oluk akarken, ordularıyla övünüp acziyetlerini gizlemek için üzerlerine düşen asli görevlerini BM’ye havale eden, kınayarak geçiştiren yöneticiler sayesinde kâfirlerin cesaretlendiğine dikkat çekildi.

Sloganlar eşliğinde ümmeti zulümden kurtaracak olan makamın Râşidî Hilafet olduğu yüksek sesle haykırıldı.

İslâm coğrafyasındaki yönetici ve güç sahiplerine de seslenilen basın açıklamalarında; Yahudiler ile imzalanan tüm “hıyanet” anlaşmalarının iptal edilmesini, “İsrail” denilen sözde devlet ile tüm ilişkilerin durdurulmasını, ona haddini bildirecek yaptırım kararlarının bir an evvel alınmasını, elçilerinin, konsoloslarının ve istihbarat birimlerinin beldelerimizden kovulmasını ve Filistin’i Yahudilerden temizleyecek orduların ise bir an evvel harekete geçirilmesini tüm bunlarla birlikte sömürgeci kâfir Batılı devletler tarafından hazırlanan kirli ve şerli tüm planların reddedilmesi gerektiğini salık verildi.

Türkiye'nin 13 noktasında yapılan bugünkü basın açıklamalarında, ABD’nin kibirli başkanı Trump ve Yahudi varlığının korkak Başbakanı Netanyahu’ya cevap verilmiş oldu:

“Yüz Değil Bin Yıllık Plan Yapsanız da #KudüsBizimdirBizimKalacak!”

30 Ocak 2020 (ABD Konsolosluğu önü)

___•İstanbul

Köklü Değişim’in Türkiye genelinde yaptığı Kitlesel Basın Açıklamasının ilki İstanbul Sarıyer’de bulunan ABD Konsolosluğu önünde yapıldı. Köklü Değişim Yazarı Musa Bayoğlu’nun hakkında bilgi verdiği basın açıklamasını Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar yaptı.

31 Ocak 2020 (Cuma Namazı Sonrası)

___•Adana

Köklü Değişim Adana Temsilciliği Ulu Camii önünde yapılan basın açıklamasını Adana Temsilcisi Metin İnalpulat okudu.

__•Ankara

Ankara Melike Hatun Camii avlusunda yapılan basın açıklamasını İlahiyatçı Yazar Abdullah İMAMOĞLU okudu.

___•Bursa

Köklü Değişim Bursa Temsilciliği’nin Bursa Ulu Camii’nde gerçekleştirilen “Yüz Değil Bin Yıllık Plan Yapsanız da Kudüs Bizimdir ve Bizim Kalacak” başlıklı basın açıklamasını Yazar Musa BAYOĞLU okudu.

___•Gaziantep

Köklü Değişim Gaziantep Temsilciliği tarafından Cuma namazı çıkışı Ulu Camii’den Kırkayak Parkı’na tekbirlerle yapılan yürüyüşün ardından “Yüz Değil Bin Yıllık Plan Yapsanız da Kudüs Bizimdir ve Bizim Kalacak” başlıklı bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını Ferhat OKUR seslendirdi.

___•Hatay

Köklü Değişim Hatay Temsilciliği Cuma namazı çıkışı Antakya Küçük Sanayi Camii önünde yapılan basın açıklamasını İsmail SORMAZ okudu.

___•İzmir

Köklü Değişim İzmir Temsilciliği protesto gösterisini Konak Meydanı'nda icraa etti. Basın açıklamasını Köklü Değişim İzmir Temsilcisi ilahiyatçı Abdulmelik Kılıç kamuoyu ile paylaştı.

___•Kahramanmaraş

Köklü Değişim Kahramanmaraş Temsilciliği Cuma Namazı çıkışı Kahramanmaraş Ulu Camii önünde basın açıklaması düzenledi. Basın açıklaması metnini İskender HOŞGÖR okudu.

___•Mersin

Köklü Değişim Mersin Temsilciliği Cuma namazı çıkışı Ulu Camii önünde yapılan basın açıklamasını Köklü Değişim Mersin Temsilcisi Hasan Gümüş okudu.

___•Tatvan/Bitlis

Köklü Değişim Bitlis Temsilciliği "Yüzyılın Anlaşması" adlı kirli planı, Tatvan İbadullah Camii'nde kılınan Cuma namazı sonrası protesto etti. Soğuk ve kar yağışına rağmen Müslümanlar, cami önünde toplanıp zulme karşı yapılan bu kıyama destek verdiler. Basın açıklamasını Köklü Değişim Tatvan Temsilcisi Remzi KILINÇ okudu.

___•Van

Van Hz. Ömer Camii’nde kılınan Cuma namazı sonrası toplanan Müslümanlar, ABD’yi ve gasıp Yahudi varlığını telin edip kınamaktan başka bir şey yapmayan yöneticileri de sert bir şekilde eleştirdiler. Basın açıklamasını Köklü Değişim Van Temsilcisi Okan ÖZTÜRKCİ okurken açıklama sonrası Sami LENK’in yaptığı duaya katılımcılar “âminlerle” eşlik etti.

___•Yalova

Köklü Değişim Yalova Temsilciliği tarafından Yalova Merkez Camii’nde kılınan Cuma namazı sonrası düzenlenen basın açıklamasını Melih Kurt okudu.

02.02.2020 (Öğle Namazı Sonrası)

___•Antalya

Köklü Değişim Antalya Temsilciliği, Murat Paşa Camii önünde öğle namazı çıkışında "Kudüs Bizimdir Bizim Kalacak!" başlıklı basın açıklaması yaptı. Açıklamayı Abdussamet Dönmez okudu.

___•Aydın

Köklü Değişim Medya Aydın Temsilciliği tarafından Aydın Kent Meydanı'nda düzenlenen basın açıklamasını Köklü Değişim Medya Aydın Temsilcisi Adem Karakuş okudu. Bey Camii’nde kılınan öğle namazı sonrası toplanan Müslümanlar, ABD’yi ve gasıp Yahudi varlığını tel'in edip kınamaktan başka bir şey yapmayan yöneticileri de sert bir şekilde eleştirdiler.

___•Şanlıurfa

Köklü Değişim Şanlıurfa Temsilciliği tarafından öğlen namazı çıkışı Dergah Camii platosunda “Yüz Değil Bin Yıllık Plan Yapsanız da Kudüs Bizimdir ve Bizim Kalacak" temalı basın açıklaması yapıldı. Açıklamayı Köklü Değişim Dergisi Yazarı Cahit Toprak okudu.