Köklü Değişim, 20 Merkezde Planladığı "Gazze İçin Birlik Zamanı" Başlıklı Basın Açıklamalarını Tamamladı
17 Mart 2024

Köklü Değişim, 20 Merkezde Planladığı "Gazze İçin Birlik Zamanı" Başlıklı Basın Açıklamalarını Tamamladı

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim, Gazze için 3 gün boyunca 16 il ve 20 merkezde planladığı "Gazze İçin Birlik Zamanı" başlıklı basın açıklamalarını bugün tamamladı.

Programlar, ilk olarak 15 Mart Cuma günü; Ankara, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, İstanbul, Diyarbakır, Siirt, Şanlıurfa ve Antalya’da Cuma ve Teravih namazları sonrası gerçekleştirildi. 16 Mart Cumartesi günü Adıyaman ve Düzce’de devam eden programlar; 17 Mart Pazar günü (bugün) İstanbul/Pendik, Adana, Gaziantep, Bursa, Aydın, Kocaeli’nde gerçekleştirilen basın açıklamalarıyla tamamlanmış oldu.

20 noktada gerçekleştirilen ve ortak vurguların yer aldığı basın açıklamalarında; Gazze’de 5 ayı aşkın zamandır devam eden vahşi katliamlar ve 32 binin üzerinde Müslümanın hayatını kaybettiği ve 70 binden fazla kardeşimizin de yaralandığı hatırlatıldı. Son zamanlarda açlığın da silah olarak kullanıldığına dikkat çekilerek “insan haklarından dem vuran ABD’nin başını çektiği uluslararası sistemin” ikiyüzlülüğünün ve acımasızlığının altı çizildi.

Filistin’de 76 yıldır süren işgal ve katliamların sonlandırması adına 5 maddelik “acil eylem planı” şöyle sıralandı:

• Ticari, diplomatik, askerî bütün ilişkiler kesilmeli,

• Elçilik kapatılmalı ve gasıp Yahudi varlığının elçisi topraklarımızdan kovulmalı,

• Askerî üsler, sömürgeci kâfirlerin kullanımına kapatılmalı,

• Sınırlar açılmalı ve gıda yardımı geçişlerine izin verilmeli,

• İşgale son vermenin esasi çözümü olarak Ordular Aksa’ya gitmeli

Tüm bu sayılan hususların, devlet eliyle yapılması gereken icraatlar olduğuna dikkat çekilen açıklamada; Müslümanların başındaki yöneticilerin ise halen “İsrail” ile ticarete hız kesmeden devam etmesinin muhasebe edilmemesi ve hakikatin yüzlerine söylenmemesinin ihanet olduğu ifade edildi.

Bunları yapmayan yöneticilere en azından “Refah Kapısı’nı açın ve kardeşlerimizi açlıktan ölmekten kurtarın!” çağrısında bulunuldu.

Sömürgeci Batılı kafirlere de seslenilen basın açıklamasında, “Ve Allah’ın izniyle bu hayırlı ümmet yakın zamanda yine bağrından Selahaddinler çıkaracak ve mübarek topraklardaki zulme son verecektir” ifadelerine de yer verildi.

Son olarak Müslümanlara seslenilerek “bir parça kuru ekmeği, bir bardak suyu” Gazze’ye gönderemeyen ümmetin başındaki yöneticilerin acizliğinin altı çizilip, çözüm şu ifadelerle sunuldu:

“Bizler yine pekala idrakindeyiz ki bu iradeyi gösterecek olan ancak Rasulullah’ın “kalkan” olarak betimlediği; Allah’ın vaadi, Peygamberinin müjdesi Râşidî Hilâfet’tir. Öyleyse sadece Gazze değil, Müslümanların maruz kaldıkları bütün zulümleri bertaraf edecek olan Râşidî Hilâfet için birlik olma vaktidir. Gazze için birlik zamanı, birlik için Hilafet zamanı…”

Programlar, yapılan duaların ardından sonlandırıldı.

Köklü Değişim tarafından cumartesi ve pazar günü aşağıdaki noktalarda basın açıklamaları gerçekleştirildi:

16 Mart Cumartesi:

Adıyaman

Köklü Değişim Adıyaman Temsilciliği tarafından öğlen namazına müteakiben Yenipınar Camii'nde gerçekleştirilen açıklamayı Fehmi Taştı yaptı. Basın açıklaması sonrasında Abdurrahman Tosun tarafından yapılan dua ile program son buldu.

Adıyaman_Köklü-Değişim-20-Merkezde-Gazze-İçin-Ayakta.jpg

Adıyaman2_Köklü-Değişim-20-Merkezde-Gazze-İçin-Ayakta.jpg

Düzce

Köklü Değişim, Düzce’deki programını teravih namazı sonrası Merkez Büyük Camii’de gerçekleştirdi. Cuma günü yapılması planlanan ve hava muhalefeti nedeniyle Cumartesi günü gerçekleştirilen programda "Ramazan Gazze için Birlik Zamanı" başlıklı basın açıklamasını Mazlum Demirbaş okudu.

Köklü Değişim,Gazze İçin BirlikZamanı-Düzce-2.jpg Köklü Değişim,Gazze İçin BirlikZamanı-Düzce-1.jpg

17 Mart Pazar:

İstanbul/Pendik

Pendik Çarşı Camii'nde yapılan basın açıklamasını Yakup Ander okudu. Serhan Ertaş'ın yaptığı dua ile basın açıklaması sona erdi.

Pendik_Köklü-Değişim-20-Merkezde-Gazze-İçin-Ayakta.jpg

Pendik2_Köklü-Değişim-20-Merkezde-Gazze-İçin-Ayakta.jpg

Adana

Köklü Değişim Adana Temsilciliği'nce Ulu Camii önünde gerçekleştirilen program; Aziz Terzi ve Metin İnalpulat'ın açıklamalarından sonra Adana Gençlik Kolları Temsilcisi Furkan Toramantekin'in yaptığı dua ile son buldu.

Adana_Köklü-Değişim-20-Merkezde-Gazze-İçin-Ayakta.jpg

Adana2_Köklü-Değişim-20-Merkezde-Gazze-İçin-Ayakta.jpg

Gaziantep

Gaziantep Balıklı Meydanı'nda düzenlenen programda basın açıklamasını Furkan Şahin okudu, duayı ise Ferhat Okur yaptırdı.

Gaziantep_Köklü-Değişim-20-Merkezde-Gazze-İçin-Ayakta.jpg

Gaziantep2_Köklü-Değişim-20-Merkezde-Gazze-İçin-Ayakta.jpg

Bursa

Bursa Şehreküstü Meydanı'nda yapılan basın açıklamasını Yusuf Salur okudu.

Bursa_Köklü-Değişim-20-Merkezde-Gazze-İçin-Ayakta.jpg Bursa2_Köklü-Değişim-20-Merkezde-Gazze-İçin-Ayakta.jpg

Aydın

Köklü Değişim Aydın Temsilciliği tarafından öğle namazı sonrası Bey Camii’nde düzenlenen basın açıklamasında metni, Ferhat Subaşı okudu. Basın açıklaması, Kenan Urak tarafından yapılan dua ile son buldu.

Aydın_Köklü-Değişim-20-Merkezde-Gazze-İçin-Ayakta.jpg

Aydın2_Köklü-Değişim-20-Merkezde-Gazze-İçin-Ayakta.jpg

Kocaeli

Kocaeli Beylikbağı Sarı Camii’nde düzenlenen basın açıklamasını, Köklü Değişim yazarlarından Musa Bayoğlu okudu.

Kocaeli_Köklü-Değişim-20-Merkezde-Gazze-İçin-Ayakta.jpg

Kocaeli2_Köklü-Değişim-20-Merkezde-Gazze-İçin-Ayakta.jpg


İlgili haberler:

Köklü-Değişim-13-Merkezde-Gazze-İçin-Ayakta.jpg