Geleneksel İstanbul İftarı Yapıldı
28 Mart 2023

Geleneksel İstanbul İftarı Yapıldı

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim olarak İstanbul’da Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, yazar, avukat, akademisyen ve iş adamlarının katıldığı iftar programı düzenledik.

Üsküdar Çamlıca’daki temsilciliğimizde düzenlediğimiz iftar programımızın bu yılki Ramazan teması "Ramazan Nasihat Zamanı" oldu.

Geleneksel olarak her mübarek Ramazan ayında gerçekleştirdiğimiz iftar programımız, Köklü Değişim Medya İstanbul temsilcisi Muhammed Emin Yıldırım’ın teşekkür ve selamlama konuşması ile başlayıp Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

İftar sonrasında Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü Mahmut Kar, davetlilere hitaben bir konuşma gerçekleştirdi.

Bu yıl Ramazan ayına “Ramazan Nasihat Zamanı” ismini verdiklerini ve Ramazan ayı faaliyetlerini bu çerçevede sürdüreceklerini söyleyen Mahmut KAR, Peygamber efendimizin “Din Nasihattir” sözünden hareketle, nasihat kavramının aynı zamanda ihlas ve samimiyeti ifade ettiğini söyledi.

Kar konuşmasında Allah’a, Kur’an’a, Rasulullah’a karşı samimiyetin nasıl olması gerektiğini anlattıktan sonra Müslümanlara ve yöneticilere karşı nasihatin de çok önemli olduğunu vurguladı. Bu işte tüm Müslümanlara ve özellikle de İslami camiaya sorumluluk düştüğünü, deprem sürecinde Müslümanlar olarak nasıl bir dayanışma sergilediysek toplumun değişimi, yöneticilerin hak üzere muhasebe edilmesi, uyarılması, düzeltilmesi konusunda da sorumlu olduğumuzu hatırlattı.

Sıcak ve samimi bir atmosferde geçen programımız misafirlerimizle yapılan hasbihalin ardından sona erdi.

İftar programımıza iştirak eden Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, yazar, avukat, akademisyen ve diğer tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.

Deprem afetinin gölgesinde girdiğimiz bu Ramazan ayının tüm Müslümanlar için hayırlara vesile olmasını Allah Subhanehu ve Teala’dan niyaz ediyoruz.

Köklü Değişim Ramazan Nasihat Zamanı İstanbul Üsküdar İftar 1.jpg

Köklü Değişim Ramazan Nasihat Zamanı İstanbul Üsküdar İftar 2.jpg

Köklü Değişim Ramazan Nasihat Zamanı İstanbul Üsküdar İftar mahmut kar.jpg

Köklü Değişim Ramazan Nasihat Zamanı İstanbul Üsküdar İftar mustafa özcan rıdvan kaya davut güler.jpg

Köklü Değişim Ramazan Nasihat Zamanı İstanbul Üsküdar İftar yakup dirlik burhan kavuncu şükrü hüseyinoğlu.jpg

Köklü Değişim Ramazan Nasihat Zamanı İstanbul Üsküdar İftar.jpg


#RamazanNasihatZamanı