DİYARBAKIR’DAN FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİNE DESTEK
21 Mayıs 2021

DİYARBAKIR’DAN FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİNE DESTEK

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya’nın organize ettiği ve yurdun dört bir yanında Cuma namazı çıkışı gasıp Yahudi varlığının Filistin topraklarında gerçekleştirdiği katliamda şehit olan kardeşlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılındı. Diyarbakır’daki program Ulu Cami’de gerçekleştirildi.

Diyarbakır Ulu Cami’de gerçekleştirilen programın sunumunu Mehmet Kaya yaptı . Müslümanların yoğun katılımı ve yüksek bir atmosferde gerçekleşen amelde Sadullah Tükenmez'in yaptığı duaya Müslümanlar iştirak etti.

Duaya tekbirler ve #OrdularAksaya sloganlarıyla cami cemaati eşlik etti.

Sadullah Tükenmez'in yaptığı basın açıklamasında, “neredeyse bir asırdır azgın işgalcilerin necis postallarıyla İsra ve Miraç topraklarının kirletildiği”, “gasıp Yahudi varlığı ‘İsrail’in bu Ramazan ayında da Müslümanlara her türlü zulmü reva gördüğü” ve “İslâm beldelerinin yöneticilerinin sessizliğinden cesaret alan gasıp Yahudi varlığının çoluk-çocuk, yaşlı-genç demeden Müslümanları katlettiği, üzerlerine bomba yağdırdığı” hatırlatılıp, Filistin sorunun yegâne çözümünün kınamak değil, orduları zalimlerin üzerine gönderecek İkinci Raşid-i Hilafet Devleti olduğu beyan edildi.

#OrdularAksaya