BURSA’DAN KUVVET EHLİNE ÇAĞRI: “ORDULAR AKSAYA!”
22 Mayıs 2021

BURSA’DAN KUVVET EHLİNE ÇAĞRI: “ORDULAR AKSAYA!”

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim’in yurdun dört bir yanında organize ettiği programlarda, Cuma Namazı çıkışı gasıp Yahudi varlığının vahşi saldırılarında şehit olan Filistinli Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı ve Yahudi varlığı İsrail Tel’in edildi. Bursa’da Müslümanlar, boş kınamaları bırakıp, yöneticileri “Ordular Aksa’ya” emrini vermeye çağırdılar.

Köklü Değişim Bursa Temsilciliği, Bursa Ulu Cami’de Cuma namazını müteakip, Filistin topraklarında işgalci Yahudi varlığı tarafından şehit edilen ve halen zulüm gören Müslüman kardeşlerinin yanında olduğunu göstermek adına toplandı. Programın sunumu İhsan Arat yaptı.

İrfan Niksarlıoğlu’nun gasıp Yahudi varlığının vahşi saldırılarında şehit olan Filistinli Müslümanlar için kıldırdığı gıyabi cenaze namazını ardından Köklü Değişim Bursa Temsilciliği’nden Recep Yiğit, dua ve basın açıklaması metnini okudu.

Cami cemaatinin katılımıyla gasıp Yahudi varlığı telin edilirken, İslam beldelerinde ordularıyla övünen ve bu zulmü kınayarak geçiştiren yöneticiler muhasebe edildi. Müslümanlar duaya Tekbirlerle destek verip, “Ordular Aksaya” çağrısında bulundular.

Basın açıklamasında; “neredeyse bir asırdır azgın işgalcilerin necis postallarıyla İsra ve Mirac topraklarının kirletildiği”, “gasıp Yahudi varlığı ‘İsrail’in bu Ramazan ayında da Müslümanlara her türlü zulmü reva gördüğü” ve “İslâm beldelerinin yöneticilerinin sessizliğinden cesaret alan gasıp Yahudi varlığının çoluk-çocuk, yaşlı-genç demeden Müslümanları katlettiği, üzerlerine bomba yağdırdığı” hatırlatıldı.

Ancak arada mesafeler olsa da Allah’a iman eden, kalbi Mescid-i Aksa sevgisiyle dolu Müslümanların kutsallarını sahipsiz bırakmadıkları ve kutsallara sahip çıkmak adına ellerinden gelen bütün gayreti gösterdikleri” belirtildi. “İslâm ümmetinin tek bir ümmet” olduğu ifade edilen basın açıklamasında; işleri sadece kınamak ve sorunları BM’ye havale etmek olan yöneticiler Allah’a şikâyet edildi.

İslâm ümmetinin dünyanın dört bir yanında çektiği sıkıntı ve yaşadığı katliamların da anıldığı dua metninde köklü çözüm olarak Râşidî Hilâfet Devleti’ne işaret edildi; Allahu Teâlâ’dan, bu mazlum ümmete; kelime-i Tevhid sancağı altında Müslümanları birleştirecek ve liderliğinde cihat edilecek Râşidî Hilâfet’i ikram etmesi için niyazda bulunuldu.

Duanın ardından program son buldu.

#OrdularAksaya