ANKARA FİLİSTİN İÇİN AYAKTA!
21 Mayıs 2021

ANKARA FİLİSTİN İÇİN AYAKTA!

Köklü Değişim Medya
  • 72

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya organizasyonu kapsamında yurdun dört bir yanında Cuma namazı çıkışı gasıp Yahudi varlığının Filistin topraklarında gerçekleştirdiği katliamda şehit olan kardeşlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Ankara Hacı Bayram Camii’nde Müslümanların yoğun katılımı ve yüksek bir atmosferde gerçekleştirilen programda, İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu’nun kıldırdığı Gıyabi Cenaze Namazı sonrası yaptığı duaya Müslümanlar can-ı gönülden “âmin” diyerek iştirak etti.

Dua esnasında tekbirler getirildi ve “#OrdularAksaya” çağrıları yapıldı.

Basın açıklamasında, “Filistin'deki işgalci Yahudi varlığı sorununun yegâne çözümünün kınamak değil, sorunu BM’ye havale etmek değil; orduları zalimlerin üzerine gönderecek Râşidî Hilâfet Devleti olduğu” dile getirildi.

Basın açıklamasında; “neredeyse bir asırdır azgın işgalcilerin necis postallarıyla İsra ve Mirac topraklarının kirletildiği”, “gasıp Yahudi varlığı ‘İsrail’in bu Ramazan ayında da Müslümanlara her türlü zulmü reva gördüğü” ve “İslâm beldelerinin yöneticilerinin sessizliğinden cesaret alan gasıp Yahudi varlığının çoluk-çocuk, yaşlı-genç demeden Müslümanları katlettiği, üzerlerine bomba yağdırdığı” ifade edildi.

“Ancak arada mesafeler olsa da Allah’a iman eden, kalbi Mescid-i Aksa sevgisiyle dolu Müslümanların kutsallarını sahipsiz bırakmadıkları ve kutsallara sahip çıkmak adına ellerinden gelen bütün gayreti gösterdikleri” belirtildi. “İslâm ümmetinin tek bir ümmet” olduğu ifade edilen basın açıklamasında; işleri sadece kınamak ve sorunları BM’ye havale etmek olan yöneticiler Allah’a şikâyet edildi.

İslâm ümmetinin dünyanın dört bir yanında çektiği sıkıntı ve yaşadığı katliamların da anıldığı dua metninde köklü çözüm olarak Râşidî Hilâfet Devleti’ne işaret edildi; Allahu Teâlâ’dan, bu mazlum ümmete; kelime-i Tevhid sancağı altında Müslümanları birleştirecek ve liderliğinde cihat edilecek Râşidî Hilâfet’i ikram etmesi için niyazda bulunuldu.

Yapılan duanın ardından program sona erdi.

___

#KudüsBizimdirBizimKalacak

#OrdularAksaya