Köklü Değişim Kadın Kolları İstanbul Küçükçekmece Temsilciliğinin Açılışını Gerçekleştirdi
04 Haziran 2023

Köklü Değişim Kadın Kolları İstanbul Küçükçekmece Temsilciliğinin Açılışını Gerçekleştirdi

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Kadın Kollarının Küçükçekmece Temsilciğinin açılışının “Geçmişten Günümüze Muahat” isimli panel ile taçlandırıldığı program, Ayşe hocamızın Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Büşra kardeşimiz İslam’daki Muahat bağlarından bahsettiği konuşmasında şu önemli hususlara değindi:

“Bugün batı uygarlığı İslam’ın bütün değerlerine savaş açmış durumdadır. Bu değerlerden birisi de muhakkak ki Müslümanları birbirine bağlayan, onları tek bir çatı yapan düşmanlarına karşı heybetli kılan kardeşlik bağıdır. Batılılar bu değerimize sinsice saldırmakta ve zihinlerimize Allah’ın haram kıldığı milliyetçilik fikrini enjekte etmeye çalışmaktalar. Bu fikir ile tek bir ümmet olan Müslümanları bölmeye çalışmaktalar. Bu fikir, İslami hayatın yeniden başlamasında da engel teşkil etmektedir.

İslam kardeşliğini tesis etmek üzerimize farzdır, değerli hanımlar. Bugün beldelerimizde akan tertemiz kanlarımızın önüne geçmek istiyorsak, İslam’ın emrettiği şekilde kardeş olmalıyız. Müslümanlar tarihte tek vücut olmayı başardıkları her zaman diliminde cihan devleti olmuşlardır. Kendi aralarındaki kardeşlik bağları zayıfladığında ise; zelil duruma düşmüşlerdir. Yüreklerimiz, devletimiz, amaçlarımız bir olursa; kendi aramızdaki kardeşlik bağların kuvvetlendirirsek bütün problemlerimizi çözeriz biiznillah.” diyerek sunumunu sonlandırdı.

Ardından Şüheda hocamızın yaptığı dua ile panelimiz sonlandı.

Panelin ardından çay ikramı yapıldı ve Küçükçekmece Temsilciliğimizin açılış programı son buldu.

Emeği geçen, katılım gösteren tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun.